Урок гра з англійської мови. Урок-гра з англійської мови «Подорож Великобританією. Мбоу «ново-чечкабська сош

Використання лексичних ігор під час уроків англійської мовив початковій школі

Ціль:познайомити вчителів з лексичними іграми, які можна використовувати на уроках та позакласних заняттях з англійської мови.
Завдання:опис ігор, спрямованих на активізацію лексики в усному та письмовому мовленні.
Я викладаю англійську мову у початковій школі та веду гурток англійської мови з 1-4 класів. Діти відвідують його із задоволенням та з інтересом. Програма для гуртка 1 класу забезпечує наступність вивчення англійської між дошкільним курсом (якщо діти почали його вивчати вже в дитячому садку) та базовим курсом 2 класу початкової середньої загальноосвітньої школи.
Предметний зміст мови відповідає освітнім та виховним цілям, а також інтересам та віковим особливостям молодших школярів та включає наступне:
Знайомство. Із однокласниками, учителем, персонажами дитячих творів: ім'я, вік. Привітання, прощання (з використанням типових фраз мовного етикету).
Я і моя сім'я. Члени сім'ї, їхні імена, риси характеру, який він, що вміє робити.
Світ моїх захоплень. Мої улюблені заняття. Види спорту та спортивні ігри. Я і мої друзі. Ім'я, вік, зовнішність, характер, захоплення/хобі. Улюблена домашня тварина: ім'я, вік, колір, розмір, розмір, що вміє робити.
Моя школа. Шкільне приладдя.
Світ навколо мене. Дикі та домашні тварини.
Країна/країни мови та рідна країна. Загальні відомості: назва. Літературні персонажі найпопулярніших книг моїх однолітків (імена героїв книг, риси характеру). Невеликі твори дитячого фольклору вивчається (римування, вірші, пісні).
Як вчитель, я намагаюся прищепити дітям інтерес до процесу навчання та до самої мови. Необхідно використовувати переваги дитячої пам'яті. Дитина здатна запам'ятовувати мовний матеріал цілими блоками, як би «вдруковувати» його на згадку. Але це відбувається тільки в тому випадку, коли в нього створена відповідна установка і дуже важливо запам'ятати той чи інший матеріал. Найлегше це відбувається у грі. Ігри на уроках дають нам можливість виправдати необґрунтовану для дитини вимогу спілкуватися з партнерами англійською мовою; знайти способи та показати значущість англійських фраз, побудованих за найпростішими моделями; зробити емоційно привабливим повторення тих самих мовних моделей і стандартних діалогів. Наведу низку ігор, які я з успіхом застосовую на уроках, у гуртках. Цілі:
тренувати учнів у вживанні лексики у ситуаціях, наближених до природної обстановки;
активізувати мовленнєву діяльність учнів;
розвивати мовну реакцію учнів;
1. Гра “I Can't See”
Мета: розвиток уваги, розвиток вміння говорити (монолог.) На столі стоять кілька іграшкових звірів. Діти заплющують очі, а одна іграшка “тікає”. Учням потрібно відповісти, який з іграшок не вистачає, і хто із звірят залишився: I can see ... I can't see ...
2. Глухий телефон.
Ціль: активізація лексичних одиниць, розвиток уваги. Діти поділяються на дві команди. Учасники команд один одному на вушко говорять слова чи словосполучення. Гравець, котрий останнім почує слово, піднімає руку. Команда цього гравця виграє.
3. Снігова куля.

Мета: активізація лексики з кількох тем, розвиток пам'яті, уваги. Вчитель називає теми, якими учні називатимуть слова. Перший гравець називає слово, другий повторює це слово та додає своє слово тощо. Коли гравці не зможуть повторити багато слів, які вигадали, гра закінчується.
4.Гра «Як тебе звуть?» з бавовною.
Грають усі діти одночасно. Вони сідають у коло. Попередньо двічі грюкнувши в долоні і двічі по коліна, запитують: "What`s your name?" Відповіді: “My name is/I am…” – діти роблять індивідуально по черзі. Перед відповіддю слідують хлопки в долоні та по колінах.
5.Вгадай-но!
Діти сидять на своїх місцях. Перший гравець, обраний лічилкою, показує учням один із портретів літературного героя і запитує: "What`s his/her name?" Вгадуючі кажуть: “Her/his name is …” Той, хто вгадав змінює ведучого. Гра продовжується.
6. Вгадай за голосом.
Діти сидять на своїх місцях. Грають по черзі. Ведучий вибирається лічилкою. Він виходить на середину класу і стає спиною до інших. Вчитель непомітно для ведучого вказує на одного з учнів. Цей учень каже Hello! Той, хто веде по голосу вгадує свого товариша, запитуючи: “Are you …?” Можливі відповіді: “Yes, I`m... No, I`m...” Учень, що вітав, змінює ведучого. Гра триває доти, доки в ній не візьмуть участь учні.
7. А ти?
Діти сидять на своїх місцях. Грають по черзі. Гра починає учитель. Він каже: “I like to run, and you?” При цьому він передає учневі, до якого звертається. чарівну паличку». Той, у свою чергу, говорить свою фразу і передає паличку своєму товаришеві. Гра триває доти, доки в ній не візьмуть участь учні.
8. Квітка - семиквітка.
Діти сидять на своїх місцях. Грають по черзі. На столі у вчителя набір кольорових карток у вигляді пелюсток квітки. Діти по черзі беруть кольорові картки та прикріплюють на спеціальний кружок серцевину квітки, формуючи квітку. При цьому вони кажуть: "I like green".
9. Поміняйтесь місцями.
Діти стають у коло. Грають усі одночасно. У кожного в руках картка із цифрою. Картку слід тримати двома руками перед собою. Кожен із граючих називає свою цифру, підтверджуючи цим, що він її запам'ятав. Вчитель називає дві цифри, як-от: ”Two – five”. Учні, які мають у руках ці картки, швидко змінюються місцями. У грі немає переможців.
10. Запам'ятай слово.
Діти сидять на своїх місцях. Грають усі одночасно. У кожного на столі набір малюнків чи фотографій членів їхніх сімей. Вчитель називає слово, наприклад “a mother”, учні показують малюнок чи фотографію мами. У разі помилки учень віддає малюнок. Перемагає той, хто збереже усі малюнки чи фото.
Гра можна ускладнити: після перерахування учителем всіх слів, кожен учень розповідає про свою сім'ю: “I have got a mother, a father and a sister”.
11. Хто це?
Діти сидять на своїх місцях. Грають усі одночасно. Перший граючий вибирається лічилкою. Він виходить на середину класу і за допомогою міміки та жестів зображує когось із членів сім'ї. Наприклад: "веде машину" - тато, "читає газету" - дідусь, "грає в класики" - сестричка і т.д. Інші учні вгадують, кого в Наразізображують, використовуючи структуру “Are you a mother?” Той, хто вгадав, змінює першого граючого. Гра триває доти, доки в ній не візьмуть участь учні.
12. Поміняйтесь місцями.
Діти стають у коло. Грають усі одночасно. В руках у них картки із зображенням тварин. Вчитель називає двох тварин. Діти, які мають картки із зображенням цих тварин, швидко змінюються місцями.
13. Цирк.
Діти грають у парах. Партнерів обирають за бажанням або жеребом. Завдання кожної пари – підготувати цирковий виступ дресованої тварини, внаслідок чого діти по черзі виконують роль дресирувальника та тварини. На підготовку дається 2-3 хвилини, після цього починається «подання». Пари по черзі виходять на арену. Дресирувальник каже: “I have an elephant. My elephant can run. My elephant can jump”. Учень у ролі слона виконує звані дії. Потім учні змінюються місцями і «подання» продовжується
14. Назви слово на тему.
Всі діти одночасно сідають у коло. Кожному учню вчитель називає слово з будь-якої з пройдених тем, а той у свою чергу називає ще одне слово з цієї теми.
Наприклад: Вчитель: Five! Учень: Seven! Щоразу, називаючи слово, учень бере собі фішку.
Гра "Слухаємо команду"
Наприклад, гра може бути спрямована на відпрацювання прийменників. У такому разі її краще проводити з будь-яким предметом, наприклад, м'якою іграшкою. Вчитель називає команду та прийменник, а діти показують: on the chair, under the chair тощо.
Гра "Sending a Telegram"
Клас вибирає ведучого. Вчитель просить його уявити себе у ролі телеграфіста і надіслати «телеграму» - сказати за літерами слова, роблячи паузи після кожного слова. У паузи викликаний учень (по черзі з кожної команди) вимовляє одним словом з «телеграми». Якщо учень помилився, його команда втрачає очко.
Гра «Ланцюжок слів»
Вчитель називає російською перший день тижня і кидає м'яч учневі.
Учень, який спіймав м'яч, каже: Monday, другий – Tuesday тощо.
Інший варіант цієї гри. Вчитель, кидаючи м'яч, запитує: What day is before (after) Monday?, What day is between...and...? і т.д.
Можна провести таку ж гру на закріплення слів, що позначають кольори, фрукти
Гра «Назви шосте»
Хід гри. Гравці сідають у коло. Ведучий починає гру, перераховуючи слова з вивченої лексики, наприклад, 5 видів спорту, 5 професій, 5 тварин тощо. Той, кого попросили продовжити перелік, повинен швидко додати ще одну назву, назвати «шосту», не повторюючи перерахованого раніше. Якщо відповідальний відразу називає шосте слово, стає провідним, якщо учень зволікає, то провідний залишається колишній.
Приклад: cat, dog, monkey, rabbit, cow...(pig)
Гра капітанів.
Кожному капітанові дається мішечок, у якому 2 іграшки. В одного, наприклад, вовк та мавпа, а в іншого – слон та кішка. Капітани мають описати кожну іграшку, не називаючи її. Вгадують хлопці іншої команди. Приклад: It's an animal. It’s lives in Africa. It’s brown. It lives in the trees. It likes bananes.» (A monkey).
Для дітей молодшого шкільного вікуможна часто використовувати ігри під час уроків і позаурочної діяльності. Вони будуть корисні та ефективні у роботі вчителя.

Урок-гра з англійської мови – «Подорож Великобританією».

Захід проводився після вивчення теми Великобританія у 5 класі, в рамках тижня англійської мови.

Завдання:

Навчальна:

- сприяти набуттю учнями знань з країнознавства, а також формувати та розвивати вміння володіти англійською мовоюу певних ігрових ситуаціях.

Виховна:

Вплинути на особистість учня, розширювати його кругозір і розвивати його мислення, творчу активністьтим самим прищеплюючи інтерес до культури Великобританії, її традицій та пам'яток, виховувати вміння працювати у групі.

Орієнтовна:

Вчити учнів орієнтуватися у певній ситуації та вибирати адекватні засоби та способи спілкування.

Тип уроку: закріплення знань.

Форма уроку: урок - подорож.

Методи роботи, що використовуються: індивідуальний, груповий, фронтальний, ігровий.

Структура уроку.

    Організаційний момент.

    Гра.

    Підведення підсумків. Рефлексія.

Хід уроку:

1.Організаційний момент :

а) вітання;

б) інструктаж за правилами гри;

в) самопрезентація команд.

а) Teacher: Hello, mydearfriends! TodaywearegoingtohaveatriptotheUnitedKingdomofGreatBritainandNorthernІрландія.

б) Teacher: Дорогі друзі, сьогодні ми вирушаємо в подорож Великобританією. Ми згадаємо історію цієї держави, побуваємо в її столиці та подолаємо труднощі перекладу. Наші команди туристів дорогою виконуватимуть різні завдання. Якщо команда правильно виконує завдання, отримує один бал. А команда, яка набере найбільшу кількість балів, стане переможцем нашої гри.

в) Teacher: Наші учасники отримали домашнє завдання підготувати представлення команд. Настав час познайомитися з ними!

(Учні репрезентують свої команди: кілька слів про кожного учасника команди, емблема, девіз).

2.Гра .

1.Teacher: ПОЇХАЛИ!

Я думаю, ви погодитеся, що однією з цілей нашої подорожі є знайомство із містами Великобританії. Чи знаєте ви, що з нинішні британські міста з назвами, що закінчуються на 'chester', 'caster' колись були римськими укріпленнями?

Отже, ваше перше завдання: скласти якнайбільше назв міст Великобританії з отриманих частин за 5 хвилин.

TASK 1

Form as many names of the towns as you can використовуючи following part of the words. Ви повинні отримати 1 пункт для 1 відповідного слова.

Be attentive!

chester

pool

fast

Brad

New

Brigh

ford

field

Liver

diff

Bel

tol

Birming

Strat

Glas

bridge

Edin

Man

ford

Castle

Lon

ton

Shef

Car

Bris

Cam

ham

gow

burgh

don

ford

chester

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

(Key : Manchester, Brighton, Sheffield, Bradford, Belfast, Rochester, Bristol, Stratford, New Castle, Glasgow, London, Oxford, Edinburgh, Cardiff, Liverpool, Cambridge, Birmingham).

2 . Teacher:Чи знаєте ви, що з 1066 до 1362 рокуофіційним

мовою Англії була французька ! До цього дня на Королівському Гербі написано "Dieu et mon droit", що в перекладі з французької означає "Бог і моє право". Цей девіз свідчить про божественність прав монарха на корону.

Давайте зробимо зупинку.Let's play a game "Tricks from the box".Я маю коробку, в ній лежать картки із зображеннями предметів, явищ, людей, які так чи інакше пов'язані з Великобританією.Гравці по черзі витягують по одній картці з коробки та жестами, мімікою, словами пояснюють своїй команді, що саме зображено на картці, не називаючи це.

Нагадую командам, що за кожне правильно вгадане слово ви отримуєте 1 бал.

Let `s play!


Teacher: Welldone!

3. Teacher:Чи знаєте ви, щовсі мови можна розділити на мови типу «мати» та мови типу «бути». Мовою «мати» (наприклад англійською, німецькою, французькою) скажуть: «Я маю дім», «Я маю сім'ю», «Я маю мрію». А мовою «бути» (наприклад, російською, японською) скажуть інакше: «У мене є дім», «У мене є сім'я», «У мене є мрія». По-різному в мовах будуються і конструкції, що описують ту саму ситуацію: наприклад, у російській «Мені холодно», у французькій - «J"ai froid» (Я маю холод), в англійській - «I"m cold» (Я є холодний), а в деяких мовах Африки – «Холод мене взяв».

І ми маємо конкурс перекладачів!

I've got cards with English proverbs. Team captains, каже, що виберете одну карту. У цій справі є російський подібний англійський proverb.

На столі розкладено картки з англійськими прислів'ями

Капітан кожної команди бере картку і, порадившись із командою, читає та перекладає прислів'я. Якщо команда може дати тільки дослівний переклад, то отримує 1 бал, а якщо ж ви можете назвати аналогічне російське прислів'я, то заробляєте 2 бали.

Bird in hands is worth 2 in bush.

All`s wee that ends well.

Better late than never.

East or West - home is best.

Two heads are better than one

Every day is not Sunday.

4.Teacher: Чи знаєте ви, що вЛондоні понад 1000 вулиць та таксисти зобов'язані знати всі вулиці на згадку і для цього проходять курс Knowledge тривалістю 3 роки? Кожен житель Лондона в середньому за день з'являється на 50 камерах стеження і 15 фотографіях туристів, так що всі про всяк випадок посміхаються.

Давайте і ми зробимо невелику прогулянку вулицями Лондона. Найчастіше туристи погано орієнтуються у місті, куди приїхали вперше. Тому кожен турист має вміти звернутися за допомогою та знати, як це зробити. Уявіть, що ви – турист, який приїхав до Лондона вперше. Спробуйте з'ясувати, як дістатися до певного місця (кожна команда отримує карту частини Лондона та деякі опорні слова для складання діалогу.) Make up the dialogues and act them

Excuse me ….

Could you tell me how to get to ….

Turn left \turn right ….

Go down there

Такий перший на лівому….

Excuse me…..

could you tell me how to get to…..

Turn left \turn right ….

Go down there

Такий перший на лівому….

3.Підведення підсумків. Рефлексія.

Teacher: Ми побували у Великій Британії, згадали історію та пам'ятки цієї країни, познайомилися із цікавими фактами повсякденного життя британців, але нам час повертатися додому. Згадаймо, про що ми сьогодні говорили з вами, а для цього я пропоную закінчити наступні пропозиції:

1. The official name of Great Britain is ………

2. The UK consists of …………countries.

3. Назва англійської національної flag is……..

4. The Scottish National costume for men is……..

5. The capital of the UK is……….

6. London is situed on the river………..

7. Big Ben is…………

8. A double-decker is…….

9. Now the Tower of London is……..

10. The famous museum of wax works is called……

Teacher:

Отже, наша подорож добігла кінця. Давайте підіб'ємо підсумки гри.

Я думаю, що наша гра сьогодні переконала нас у тому, що коли ви дійсно опинитеся на Британських островах, то не розгубитеся, добре орієнтуватиметеся і відмінно проведете час!

Використані матеріали:

УМК «Англійська у фокусі» ("Spotlight")Ю.Є. Вауліна, Д. Дулі, О.Є. Подоляко, В. Еванс. для 5го та 6 класів.

Ігри на уроках іноземної мови/ / Комунікативна методика -2003 № 3191

Важко переоцінити роль ігор під час уроків, особливо у початковій школі. Ігри дають можливість багаторазово повторити матеріал, що вивчається, а емоції, що випробовуються в процесі гри, - краще його запам'ятати.

29.03.2013

20.02.2013

11.01.2013

02.11.2012

30.10.2012

08.10.2012

04.06.2012

24.05.2012

Знайди дорогу

Приклад гри-завдання для учнів середньої школи. Гравці в парах описують один одному маршрут, стежать за описом за планом та знаходять шлях до потрібної будівлі. План можна також використовувати в рольової гри(Турист розпитує дорогу у місцевого жителя).


24.04.2012

Задай запитання

приклад настільна градля учнів як початкової, і середньої школи. Гравці пересувають фішки по полю і задають питання відповідно до діючих дієсловами і запитальними словами (модифікація гри "Snakes and ladders"). Гра дає можливість повторити дієслова, запитальні слова та поставити запитання у різні часи.


18.03.2012

Домашні та дикі тварини

Приклад гри для учнів початкової школи, де гравці пересувають фішки по полю та виконують завдання залежно від клітини, на яку вони потрапили (модифікація гри Snakes and ladders). Гра дає можливість повторити пройдену лексику та структури.


23.10.2011

05.09.2011

"Шифрувальники"

Дітям подобається вигадувати та розшифровувати секретні послання. У грі "Шифрувальники" учні вигадують, зашифровують і передають послання за допомогою цифрового коду. Мовна мета гри - багаторазове повторення кількісних числівників.


27.08.2011

18.08.2011

"Хрестики нулики"

Ця гра підходить для учнів будь-якого віку та рівня володіння мовою. З її допомогою можна закріплювати знання слів, структур, граматики.

Для гри вам знадобиться класна дошка. На дошці малюємо табличку 3 на 3 клітинки та вписуємо в неї слова (літери, цифри, граматичні явища), які хочемо закріпити. У процесі гри учні будуть говорити слова (або складати з ними речення) та ставити у відповідних клітинах хрестики та нуліки.

Приємна та жвава атмосфера відіграє важливу роль при вивченні англійської. І щоб створити таку обстановку, слід іноді вносити різноманітність у заняття та грати в цікаві ігри. Причому немає значення, кому ведуться уроки: чи дорослих. Адже кожному цікаво займатиметься такою активністю.

4. Пазли.

Відмінна гра, орієнтована на командну роботу. Вона підходить для повторення часів, фраз, відточування навичок читання тощо. Як грати у пазли?

  • На папері пишуться 3-5 речень різним кольором;
  • Потім лист розрізається так, щоб поділити всі фрази;
  • Слова перемішуються та складаються в шапку;
  • Клас ділиться на 2-3 команди та кожна по черзі збирає пропозиції;
  • Перемагає та команда, яка швидше складе всі слова у правильному порядкущоб вийшли вихідні пропозиції.

5. Шибениця (Hangman).

Hangman – це класичні ігри для уроків англійської. Грати у шибеницю краще п'ять хвилин перед уроком і п'ять хвилин після того, щоб розігрітися. Як грати:

  • Одна людина вигадує слово і малює на дошці кількість літер, використовуючи клітини (як у кросворді);
  • Студенти пропонують літери, і якщо літера є у слові, тоді її записують. Якщо ж ні, то на дошці малюється частина шибениці та повішеного.
  • Учасники виграють тоді, коли встигають вгадати слово до того моменту, як малюнок буде завершено.

6. Намалюй слово (Pictionary).

Такі популярні навчальні ігри на уроках англійської зазвичай застосовують у початкових школах. Школярам подобається гра тому, що вона зовсім не схожа на монотонне навчання. А дорослі люблять її через те, що вона дозволяє на якийсь час відволіктися від уроків.

Як грати в Pictionary?

  • Для початку на окремих листочках пишуться слова і ховаються в мішок;
  • Клас поділяється на дві команди і дошка поділяється на дві половини;
  • Один учень із кожної команди дістає випадкове слово з мішка, а потім починає малювати його. Перша команда, яка правильно вгадає слово, перемагає;
  • Якщо малюнок завершено, а слово не відгадано, тоді інший член команди посідає місце «художника».

7. Міми.

Цікава та забавна гра, яка допоможе розвіяти атмосферу в класі. Вона не схожа на класичні фонетичні ігри під час уроків англійської мови, проте гра добре розвиває Speaking. Адже учасники постійно вимовляють свої варіанти слів англійською та спілкуються між собою (усі крім міма).

У «мімів» грати дуже просто. Для цього одному учневі задається слово і він повинен символами та жестами показати його іншим учням. При цьому миму не можна вимовляти будь-які фрази, а інші студенти можуть говорити лише англійською.

8. Вгадай слово (Hot Seat).

Hot Seat допомагає розвинути навичку Speaking та фонетику англійської. Такі лексичні ігри на уроках англійської користуються величезною популярністю серед учнів.

Вартість навчання:Від 750руб/год

Знижки: Передбачені за промокодами

Режим навчання: Онлайн

Безкоштовний урок:Передбачено

Методика навчання: Кембриджська комунікативна методика та метод повного фізичного реагування

Онлайн тестування:Передбачено

Література: Онлайн бібліотека

  • SnowPrid Makarova: 2019-05-14 11:40:10

    Хотіла висловити подяку людині, яка веде цей чудовий персонал! Як спритно у Вас виходить все в такому позитивному руслі вести! Адміністратори ведуть за руку! Вчителі розжовують усі! Дякую Вам величезне за Вашу працю! В нас дуже великі успіхи! Жаль у простих школах немає такої методики навчання! А найголовніше, що за період канікул ми тільки ростемо! Ми стільки ходили репетиторами! а тут все доступне поряд! Дякуємо великому нашому викладачеві за вкладені праці!

  • Віолетта: 2019-04-12 21:19:04

    Донька займається кілька місяців і результат приголомшливий! До цього займалися у різних школах у своєму місті – ефекту не було. Онлайн навчання дуже подобається, економить купу часу на дорогу Викладач проводить урок в ігровій формі, тому доньці завжди цікаво. Чекає на кожен урок, додатково відвідує розмовні клуби в школі. Ми бачимо лише плюси у такому навчанні:) Рекомендуємо Allriht.io!...

  • James: 2019-03-20 11:02:07

    Я бачу тут усім прямо подобається ця школа, а в мене щось трошки не так все склалося. Матеріал у них, як у школи, нічого незвичайного. Перевага в тому, що викладач віч-на-віч спілкується з учнем. Але це і звичайні репетитори роблять, які подешевші будуть. Ну тут якщо вам треба віддалено займатися, то норм ще. ...

Ігрові технології займають місце важливе місце в освітньому процесі. Гра допомагає зробити урок більш цікавим та цікавим.

З віком учнів гри на уроках англійської стають складнішими, але інтерес хлопців не зникає в будь-якому віці. Для кожного учня гра стає практично посильною. Той учень, який слабшав на уроках, може легко стати першим у грі. Він може швидше застосувати винахідливість та кмітливість. У грі всі хлопці рівні. Створюється атмосфера радості та захопленості. Учні у грі легко можуть подолати свою сором'язливість та невпевненість. Також, знижується страх помилок, і підвищується мотивація і інтерес до мови, що вивчається.

Завантажити:


Попередній перегляд:

Мимріна Тетяна Сергіївна,

вчитель англійської мови

МАОУ ЗОШ №50 м. Томська

Ігри на уроках англійської мови у старшій школі.

Ігрові технології займають важливе місце в освітньому процесі.Гра допомагає зробити урок більш цікавим та цікавим.

З віком учнів гри на уроках англійської стають складнішими, але інтерес хлопців не зникає в будь-якому віці. Для кожного учня гра стає практично посильною. Той учень, який слабшав на уроках, може легко стати першим у грі. Він може швидше застосувати винахідливість та кмітливість. У грі всі хлопці рівні. Створюється атмосфера радості та захопленості. Учні у грі легко можуть подолати свою сором'язливість та невпевненість. Також, знижується страх помилок, і підвищується мотивація і інтерес до мови, що вивчається.

Залежно від цілей та завдань уроку, я використовую різні ігри на різних етапах уроку. Ігри можуть застосовуватись як окремі елементиуроку чи весь урок може бути проведений у формі гри з елементами змагання між групами.

Важливо, щоб робота приносила позитивні емоції та користь, знімала напругу. Розумне застосування ігор під час уроків та поєднання їх із іншими методичними прийомами сприяють якісному засвоєнню матеріалу та роблять процес пізнання, який ставати для учнів потребою.

Функції ігор на уроках англійської мови:

Виховна;

Комунікативна;

Навчальна;

психологічна;

Розвиваюча;

Розважальна;

Релаксаційна;

Варіанти ігор, які я використовую на своїх уроках:

1. «Гонка слів»

Підготовка: не потрібна;

Хід гри: учні поділяються на 2 команди. Дошка поділяється на дві половини, зверху позначається тема. Учні записують по одному слову свою половину дошки по черзі. Команда, яка написала більшу кількість слів за відведений час – перемагає.
2.
"Хто більше" (Опрацювання або закріплення ЛЕ)

Підготовка: картки з літерами англійського алфавіту;

Хід гри: стос перетасованих карт кладеться в центр ігрового столу. Задається лексична тематика. Гравці по черзі знімають карту, нікому не показуючи, називає слово, що починається на цю літеру, та забирає карту собі. Учень, який може згадати потрібне слово, може вимовити слово, що починається з іншої літери, але при цьому він повинен пам'ятати, які літери вже "зіграли". Якщо хтось із інших учасників гри його запідозрив, той може сказати:"You tell a lie!" . Тоді підозрюваний має відкрити свою картку. Якщо виявиться, що він справді блефував, то обвинувач забирає цю картку собі. Якщо підозри були марні, то обвинувач віддає підозрюваному будь-яку зі своїх карток або (якщо це початок раунду) записує одну картку собі в борг, який має віддати, як тільки вона з'явиться. Раунд триває доти, доки не вичерпаються карти в колоді. Наприкінці раунду учасникам нараховуються очки, що відповідають кількості зароблених карток.

3. «Капелюх» (Опрацювання або закріплення ЛЕ)

Підготовка: картки зі словами чи картинками пройденого блоку кратно кількості учасників, капелюха чи шапка;

Хід гри: Скласти згорнуті картки в капелюх і пустити кілька разів по колу. Кожен гравець дістає по одній картці доти, поки їх кількість, що залишилася в капелюсі, не скінчиться. У кожного учасника гри є унікальний набір слів, з яких йому потрібно скласти розповідь. Коли всі будуть готові, гравці по черзі спочатку виписують вихідні слова на дошку, а потім зачитують свої твори. Переможцем гри стає учасник, чия розповідь буде визнана найкращою. За потреби можна проголосувати.

4. «Голівуд» (Повторення дат, числівників)

Підготовка: роздрукувати питання та заповнити прогалини (дійсними на день заняття) наприклад,питання:

Angelina Jolie was born on 4 th July, in 1975. How old is she? ___________________________________________

Robert Pattinson was born on 13 th May, in 1986. How old is he? ________________________________________

Хід гри: У класі прочитайте перший рядок. Гравець, який найшвидше викрикнув правильну відповідь, заробляє жетончик. Одна правильна відповідь - один жетончик. Зачитувати рядок за рядком. Перемагає учасник гри, який набрав найбільшу кількість жетончиків.

5. «Армрестлінг» (Повторення таблиці неправильних дієслів)

Підготовка: стіл та 2 стільці

Хід гри: Клас ділимо на 2 команди. По одному гравцю від кожної команди сідають на стільці, ставлять на стіл свої праві лікті, а долоні стискають у замок. Гравець 1 називає якийсь не правильне дієсловоу словниковій формі та притискає руку суперника до столу. Гравець 2, щоб притиснути руку суперника на інший бік столу, повинен назвати другу форму цього дієслова. Якщо все правильно, ви записуєте на дошці рахунок 1:1 і починається другий раунд, де вже Гравець 2 задає дієслово, а Гравець 1 відповідає. Якщо знову все вірно, гравці розходяться із загальним рахунком 2:2, а їх місця займають товариші по команді. Якщо ж другий гравець помилився, він залишає стіл із рахунком 1:0, яке місце посідає інший представник команди. У цьому випадку перший гравець називає вже інше дієслово і бореться з новим суперником ще два раунди (якщо ніхто не помилиться). Якщо помиляється перший гравець (наприклад, задає правильне дієслово), він залишає стіл з рахунком 0:0. Гра триває доти, доки кожен її учасник, як мінімум, по одному разу не назве першої та другої форми дієслів. У фіналі підраховуються очки і визначається переможець гри.

6. «Таксист» (Види питань)

У класі запитайте студентів, куди б вони хотіли поїхати у відпустку чи канікули. Коли всі висловляться, запропонуйте Гравцю 1 розіграти наступну сценку. Припустимо, ваш майбутній співрозмовник прибув у зазначене ним раніше місце, а ви - таксист, який везе його з аеропорту до готелю. Задавайте йому запитання на кшталт:

Where are you from?

Are you here for the first time?

What would you like to see?

What would you like to try?

What would you like to buy?

і т.д.

У наступній сценці Гравець 1 виступає в ролі таксиста, а Гравець 2 - туриста, і т.д. Будьте готові до того, що останній учасник гри ставитиме запитання вам.

7. "Аліас" (гра на говоріння)

Підготовка: картки зі словами (приблизно 300 слів, можна більше), ігрові кістки (кубик), пісочний годинникабо секундомір

Хід гри: Клас поділяється на пари. Кожна пара грає по черзі. За 2 хвилини пояснити якнайбільше слів. Не можна використовувати однокореневі слова. Можна використовувати синоніми або антоніми.

8. "Смайлик" (гра на говоріння)

Підготовка: 6 сумних смайликів та 6 веселих

На дошці пишеться фраза. Наприклад,"Modern technologies" . Решта дошки ділиться навпіл. На одній половині - веселий смайлик, а на іншій - сумний. Смайли ретельно перемішати і роздати по шість кожному гравцю. Учень, якому дісталися, припустимо, два сумних і чотири веселі смайлики, повинен знайти два недоліки і чотири переваги сучасних технологій. Дати учням час на підготовку. Потім гравці віддають вчителю по одному смайлику, і по черзі називають нестачу або перевагу, яку вчитель записує на дошці у відповідній колонці. Ідеї ​​не повинні повторюватися, тому гравцям неминуче доведеться винаходити нові на ходу. Учень, який не знайшов, у свою чергу, відповідного аргументу, пропускає хід, але з гри не вибуває. Перемагає гравець, який найшвидше позбувся своїх смайликів.

9. "Амнезія" (гра на говоріння)

Підготовка: стікери з назвою знаменитостей (можна тварин, професій, тощо)

Хід гри: Учню клеять на лоб стікер. Він повинен вгадати, хто він, ставлячи питання. Всі інші повинні відповідати на запитання лише Yes/No.

10. "Що мені робити?"(схоже на гру «Амнезія»)

Підготовка: стікери із життєвими проблемами

Хід гри: Гравцям на спину клеїться наклейка з проблемою. По черзі вони запитують один у одного, що їм потрібно зробити, щоб позбавитися цієї проблеми. Гравцям потрібно вгадати свої проблеми на основі порад, яких їм дали. Проблеми можуть бути вигаданими.

Якщо ви будете застосовувати ігри в навчальному процесіна уроках англійської мови, то ваші учні дадуть вам величезну подяку. По-перше, тому що урок буде веселішим, цікавішим і захоплюючим, а по-друге, тому що ви зможете поєднувати, таким чином, корисне та приємне, приносячи більше плодів у вивченні англійської мови.

Схожі статті

2022 р. videointercoms.ru. Майстер на усі руки - Побутова техніка. Висвітлення. Металобробка. Ножі Електрика.