А н плещів у бурю конспект. Технологічна карта уроку Літературне читання на тему Плещеєва "В бурю" (2 клас). VIII. Етап рефлексії

Конспект уроку літературного читання

Тема: Жіночий день. А Плещеєв «В бурю»

Тип уроку: первинне вивчення.

Форма організації уроку: комбінований урок.

Мета уроку:

    Організувати діяльність учнів для знайомства з віршем, удосконалюючи навички читання та мовлення.

    Розвиток розумових процесів: аналізу та синтезу, уваги та уяви.

    Виховання любові до рідної мови.

Технології:

    Елементи технології «Критичного мислення», «Проблемного навчання»

    Самостійна роботаробота в парах.

Дидактичне забезпечення уроку:

Мультимедійний проектор, ПК, екран, музика (П.І. Чайковський виконання С. Лемешев «Колискова в бурю»), картки з прислів'ями про матір для роботи в парі, ромашка з паперу.

Хід уроку

1. Організаційний етап.

Вітання.

2. Етап актуалізації суб'єктивного досвіду учнів.

(Прийом «Асоціація»)

Скажіть, які слова у вас виникають, коли ви чуєте слово мама? (Вішиваю на дошку серцевину ромашки з написом «мама»)

Назвіть ці слова, і ми складемо гарна квітка! (Діти називають слова: доброта, ніжність, краса, Батьківщина, ласка, турбота і т.п.)

Скажіть, яку пісню мама співає найкраще на світі? (колискову)

Давайте додамо це слово до нашої квітки?

3. Визначення теми уроку.

Які почуття висловлює мама, заколисуючи свого малюка?

Які ще почуття висловлює мама, коли співає колискову пісню, ми дізнаємось сьогодні.

А допоможе нам у цьому твір О. Плещеєва «В бурю»

4. Етап вивчення нового матеріалу.

1. Біографія поета. (Презентація)

Слайди 1-2

Плещеєв Олексій Миколайович. (1825-1893)

Плещеєв писав вірші, оповідання, був добрим перекладачем. Народився поет у небагатій родині. Дитинство провів у Нижньому Новгороді. Він прожив важке життя. Бідність дуже пригнічувала його. Плещеєв був вразливою людиною, тому йому важко доводилося у житті. Будучи бідним, він дуже співчував іншим біднякам і закликав боротися з бідністю за краще майбутнє свого народу.

Сучасники згадували Плещеєва як дуже м'яку і добру людину, завжди готову прийти на допомогу. Він написав понад 50 віршів. Вони сповнені ніжності, любові.

"Без рідної природи, без любові до неї, до Батьківщини, немає справжньої людини", - так вважав поет Плещеєв.

Поезія Плещеєва надзвичайно музична. Його образні, співучі та мелодійні вірші надихнули на створення чудових романсів багатьох російських композиторів – Чайковського, Мусоргського, Гречанінова, Рахманінова.

2. Підготовка до сприйняття тексту. (Презентація)

Слайди 3-16

Вірш Олексія Миколайовича Плещеєва, з яким ми сьогодні познайомимося, називається «В бурю».

Що таке буря? Чи бачили ви це явище?

Прочитайте визначення поняття буря.

Що ви чуєте за слова буря?

Щоб переконатися, що ви назвали все правильно, пропоную послухати звуки бурі. (Аудіо «Звуки бурі»)

Що ви бачите за слова буря?

Подивіться фотографії цього явища.

Слайди 4-5

Це не тільки страшне, а й заворожливе явище. Багато художників зображували бурю у своїх картинах. Один із них знаменитий російський художник Іван Костянтинович Айвазовський, ви впізнаєте його картини на слайдах, оскільки він писав морські пейзажі. Подивіться на екран.

Слайди 6-14

Отже, твір О.М. Плещеєва називається "В бурю".

Як ви вважаєте, про що може бути твір з такою назвою?

Фізхвилинка для очей слайди 15-16.

3. Ознайомлення з текстом.

Слухайте, я прочитаю вам цей вірш.

Читання тексту твору вчителем.

Чи вірні наші припущення щодо змісту тексту?

Які почуття викликав у вас вірш? Про що воно?

4. Проблемне питання.

Яка головна думка вірша? Про що переживає мати? Що її турбує?

Проаналізуймо вірш і подивимося, чи правильно ми визначили ідею автора?

5. Вторинне самостійне сприйняття тексту.

Перш ніж ми розпочнемо більш глибокий аналіз тексту, прочитайте його самі і підкресліть слова, які вам найбільше сподобалися. А якщо зустрінуться нові незрозумілі слова, наголосіть і на них.

6. Аналіз вірша.

З яких рядків починається вірш? Про кого вони? Чому вірш, який називається «В бурю» починається словами про маму?

Які слова використовує А. Н. Плещеєв, описуючи маму?

"Мати". Яка вона? Що дізнаємось із вірша?

Качає колиску

Мій малютко

Гонить бурю

Заспокоює

Охороняє

Обіцяє сонце та кохання

"Буря". Яка вона? Що дізнаємось із вірша?

Сердитий

Несе чорні хмари

Тривожить сон

Хто перемагає мама чи буря?

Які рядки це підтверджують? (2 останніх чотиривірші)

Що хотів сказати нам поет, розповідаючи цю історію? (що мама своїм коханням може розігнати будь-яку біду)

Прочитайте останні чотиривірші.

Я пропоную вам побути трохи акторами і показати жестами, про що йдеться в останньому чотиривірші.

Фізхвилинка

7. Етап закріплення знань.

Вірш А.Н.Плещеева не залишило байдужим і композиторів. Відомий російський композитор П.І.Чайковський написав музику до цього твору, і багато співаків виконували Колискову пісню в бурю.

Послухайте романс «Колискова пісня в бурю» на вірші А.Н.Плещеєва, музика П.І Чайковського у виконанні Ірини Архипової.

Які почуття ви зазнали, слухаючи романс?

8. Вираз у малюнку своїх почуттів та емоцій.

Візьміть підготовлені аркуші паперу.

Розділіть лист на дві половини, на одній зобразіть за допомогою фарб, які почуття викликає у вас буря, а з іншого боку, емоції, які викликає мама.

Виставка малюнків.

9. Робота у парах.

Перед вами на партах лежать прислів'я про маму, виберіть разом із сусідом по парті, ту, яка, на вашу думку, підходить найбільше до нашого уроку.

Вислухую відповіді дітей.

10. Відповідь проблемне питання.

Про що йдеться у рядках: «Бур ще чимало попереду, можливо…»?

Що переживає мати? Що її турбує?

Чи зможе мати завжди бути поруч і захистити?

Отже, якою є головна думка вірша?

11. Виразне читання вірша «В бурю».

12. Етап рефлексії.

Ми розпочали наш урок розмовою про маму. Пропоную так його закінчити.

Думаючи про свою маму, продовжіть пропозиції:

Я тішуся коли…………..

Я засмучуюсь коли…………

державне бюджетне професійне освітня установа

Ростовської області «Зерноградський педагогічний коледж»

ТЕХНОЛОГІЧНА КАРТА

уроку літературне читання,

проведеного 03.04.2017 р. у 2 «А» класі

МБОУ Ліцей м.Зернограда

студенткою ДБПОУ РВ «ЗернПК»

Тимошенко Оленою Андріївною

Вчитель: Т.І. Танаєва

Методист: А.А. Резнікова

_____________________

(Підпис)

Зерноград

ТЕХНОЛОГІЧНА КАРТА УРОКУ

Клас: 2 «А»

Тип уроку: урок «відкриття» нового знання

Тема уроку: А. Плещеєв «В бурю»

Ціль:

    Показати цілісність художнього образуйого загальну природу в різних видахмистецтва та звернути увагу дітей на специфіку його вираження мовою поезії, музики та живопису.

    Аналіз ліричного твору А. Плещеєва «В бурю».

    знайомство учнів із віршем А. Плещеєва «У бурю»

Спрямовані на досягнення особистісних результатів :

Формувати:

    Позитивне ставлення до школи, вивчення літературного читання;

    Повага до думок та настроїв іншої людини, доброзичливе ставлення до людей;

    Інтерес до навчального матеріалу.

Спрямовані досягнення метапредметних результатів навчання:

    Розуміння та прийняття навчальних завдань, поставлених вчителем, на різних етапах навчання (РУУД);

    Розуміти виділені вчителем орієнтири дії навчальному матеріалі(РУУД).

    Розуміти задане питання, відповідно до нього будувати відповідь в усній формі (ПУУД);

    Встановлення логічних, причинно-наслідкових зв'язків у досліджуваному колі явищ (ПУУД).

    Доброзичливе ставлення до однолітків, прагнення дослухатися думки однокласників (ПУУД);

    Вміння допускати існування різних точок зору (ПУУД);

Спрямовані для досягнення предметних результатів навчання:

    Вміти прогнозувати зміст твору;

Оснащення уроку

Матеріали для учнів: підручник Л.Ф. Кліманова 2 клас 2 частина, картки для рефлексії.

Матеріали для вчителя: підручник Л.Ф. Кліманова 2 клас 2 частина, технологічна карта, презентація.

Технологічна картауроку

Етап уроку

Діяльність вчителя

Діяльність учнів

УУД

(формуються

на даному етапі уроку)

Методи навчання, КРР

1. Мотивація до навчальної діяльності

Вітає учнів. Психологічний настрій на роботу

Вітають вчителі.

ЛУД:

Позитивне ставлення до школи, вивчення навколишнього світу;

Інтерес до навчального матеріалу;

Створення сприятливого психологічного настрою.

Корекція постави під час посадки.

2. Актуалізація опорних знань

Мовленнєва розминка. Підведення підсумків.

Актуалізація наявних знань.

Запитання з пройденої теми.

Загадує загадки про маму.

Читають вірш, підбивають підсумок.

Відгадують загадки

РУУД:Вміння адекватно оцінювати себе та своїх однолітків;

Розуміти виділені вчителем орієнтири дії у навчальному матеріалі.

ПУУД:Встановлення логічних, причинно-наслідкових зв'язків у досліджуваному колі явищ.

КУУД:

Розмова, пояснення.

Коригування відповідей дітей.

Повторення.

Корекція та підтримка дисципліни.

3. Організація пізнавальної діяльності

3.1.цілепокладання

3.2. відкриття нового знання

3.3. первинне закріплення

3.4. самостійна робота

3.5. повторення та включення до системи знань

3.1. Підбиття до теми уроку.

3.2. Вивчення біографії письменника.

Знайомство з віршем "В бурю". Задає питання.

Проводить фізхвилинку.

3.4. Просить скласти невелику розповідь «Моя мама…».

3.5. Підбиває підсумок уроку.

Задає домашнє завдання, підготувати промовисте читання вірша. За бажанням придумати питання щодо вірша для своїх однокласників. Від 3 до 5 питань.

3.1.Діти розгадують, яке слово написано на дошці.

3.2. Вивчають біографію письменника. Слухають вчителі, відповідають на запитання. Читають самі.

Роблять фізхвилинку.

3.3.Читают по собі вірш. Учні відповідають питання вчителя.

3.4. Складають невелику розповідь про маму.

Декілька учнів читають розповідь.

3.5. Відповідають на запитання. Записують домашнє завдання.

КУУД:Вміння допускати існування різних точок зору.

ЛУД:Позитивне ставлення до школи, вивчення літературного читання.

ПУУД:Розуміти задане питання, відповідно до нього будувати відповідь в усній формі.

Предметні УУД:Вміти прогнозувати зміст твору; читати та сприймати твір на слух; бачити та розуміти вчинки героїв; розповідати про героя, підбираючи слова-визначення його вчинків та характеру.

ПУУД:Розуміти задане питання, відповідно до нього будувати відповідь в усній формі;

КУУД:Вміння допускати існування різних точок зору;

Вміння використовувати у спілкуванні правила ввічливості.

Евристична розмова.

Робота із книгою.

Метод пояснювального читання.

Робота із книгою.

Прогнозування змісту поезій.

Творче завдання.

Обговорення.

Усне опитування.

4. Рефлексія навчальної діяльності

Проводить рефлексію

Рефлексують.

РУУД:контроль та оцінка процесу та результатів діяльності, самооцінка на основі критерію успішності.

додаток

Мотивація до навчальної діяльності

Здрастуйте, мене звуть Олена Андріївна і сьогодні урок літературного читання проведу у вас я.

Який у вас настрій? Пропоную вам показати який настрій за допомогою смайлів, які лежать у вас на партах! Намалюйте свій настрій та покажіть своїм однокласникам.

Подивіться, який настрій у мене!
- Хлопці, я бачу, не у всіх настрій на початку уроку відмінний, але давайте проведемо наш урок так, щоб наприкінці уроку у всіх хлопців нашого класу настрій покращиться.

Сідайте за свої місця!

Актуалізація опорних знань

Прочитайте вірш, який ви бачите на слайді про себе.

Казки слухати я люблю,

Маму ввечері благаю:

Шануй мені ці казки,

Я потім заплющу очі,

Снитиметься мені уві сні,

Ніби на лихому коні

Я скачу на бій із Кощеєм,

Або з триголовим Змієм.

Перемагаю в казці зло,

Людям роблю добро.

Всі хлопці це знають –

Казки у житті допомагають:

Бути нам чесними завжди,

Не боятися ніколи,

Слабким допомагати в дорозі,

До людей із добротою йти.

Як, на вашу думку, воно називається? (…).

Прочитайте виразно.

Як ви вважаєте, чому ми почали урок з цього вірша? (…)

Чим ми займатимемося на уроці, чому вчитимемося? (Говорити про маму; знайомиться з творами письменників про маму тощо).

Так, сьогодні ми продовжимо вивчати новий розділ.

Діти, а зараз ми з вами відгадаємо загадки.

Ніколи не сумує,
Що мені треба, точно знає.
Якщо, раптом, станеться драма,
Хто підтримає?

(Відповідь: Мама)

У слона, гіпопотама
Теж добра є…

(Відповідь: Мама)

Я крокую по доріжці,
Але втомилися мої ніжки.
Перестрибнути через яму
Хто допоможе? Знаю -

(Відповідь: Мама)

Спекемо ми тортик самі
І на ньому напишемо: «…»

(Відповідь: Мамі)

Коли ви, дітки, із синцями,
Найболючіше не вам, а…

(Відповідь: Мамі)

Цілепокладання

Сьогодні ми з вами познайомимося з письменником, а щоб дізнатися з яким, вам потрібно дізнатися яке слово написано на дошці. (ВЕЕЩЕЛП ЧІВЕАЛОКІН ЙЕСКЕЛА) – (Олексій Миколайович Плещеєв).

Правильно, сьогодні на уроці ми з вами познайомимося з письменником Олексієм Миколайовичем Плещеєвим.

Відкриття нових знань

А зараз я хотіла б розповісти трохи про його біографію.

Рано-вранці 22 грудня 1849 року вулицями Петербурга рухався довгий ряд карет. Кожну карету супроводжували чотири кінні жандарма з шашками наголо. Доїхавши до Семенівської площі, карети зупинилися. Серед площі стояв високий ешафот - місце страти, обтягнуте чорним сукном. З карет одного за іншим виводили людей і вели на ешафот – їх мали страчувати. На них одягли довгі білі саванни з капюшонами та довгими рукавами. Вже пролунав барабанний бій, як раптом до ешафоту під'їхав офіцер із царським наказом: смертну кару замінити на посилання.

У чому звинувачували цих людей? За що засудили їх до страти? За те, що вони палко любили свою Батьківщину, ненавиділи кріпацтво, дуже хотіли, щоб у Росії добре жилося народу. То були молоді люди: письменники, студенти, офіцери, чиновники. Серед них був і поет Олексій Миколайович Плещеєв. Йому було тоді 24 роки, він уже друкував свої вірші у журналах та випустив збірку віршів.

Плещеєва заслали до Оренбурзького краю. 8 років провів він на засланні. Він дуже сумував, мало писав, і тільки книги, які дозволяли йому виписувати, допомогли йому подолати тягар і нудьгу засланців. У 1858 році Плещеєв повернувся із заслання. Він жив то Москві, то Петербурзі. Познайомився і потоваришував із багатьма письменниками, сам став писати. Крім віршів він писав оповідання, повісті, перекладав вірші російською мовою. Багато віршів Плещеєв написав спеціально для дітей. Для них він випустив збірку поезій «Пролісок». У цих віршах розповідав Плещеєв про те, як весело шумлять навесні дерева, як цікаво ловити рибу, слухати оповідання сивого мисливця, навчатися у школі, багато знати. Молодим письменникам-початківцям він говорив: «Пам'ятайте, що маленькі читачі – майбутні будівельники життя російської. Навчіть їх любити добро, батьківщину, пам'ятати свій обов'язок перед народом».

Робота над віршем

- "В бурю". Плещеєв. Як ви вважаєте, про що буде вірш Плещеєва, «В бурю»? (прогнозування)

1. Читання вчителя. (первинне)

Чому вірш, який називається «В бурю», починається з таких рядків? (про маму)

Художні прийоми, які використовує поет?

Які фарби використовуватимете, малюючи маму?

Які фарби використовуватимете, малюючи бурю?

Які слова допомагають нам це побачити?

Фізхвилинка

Проводить фізхвилинку.

Доріжкою, доріжкою

Скачемо ми на правій ніжці,

І цією ж доріжкою

Скачемо ми на лівій ніжці.

По стежці побіжимо,

До галявини добіжимо

Ми пострибаємо як зайчики.

Стоп! (Присісти)

Трохи відпочинемо –

І додому пішки підемо.

Первинне закріплення

"Мати". Яка вона? Що дізнаємось із вірша?

Ніжна, Качает колиску, Співає, Мій малютка, Гонить бурю, Заспокоює, Охороняє, Обіцяє сонце та любов

"Буря". Яка вона? Що дізнаємось із вірша?

Сердитий, Виє, Стукає, Грім, Несе чорні хмари, Тривожить сон

Хто перемагає мама чи буря?

Які рядки це підтверджують? (2 останніх чотиривірші)

Що хотів сказати нам поет, розповідаючи цю історію?

Самостійна робота

Складіть, будь ласка, невелику розповідь на тему «Моя мама…».

Молодці, у вас вийшли гарні оповідання.

Повторення та включення до системи знань

Хлопці, скажіть, що ви дізналися на уроці?

За що ви можете похвалити себе?

Що у вас особливо вийшло?

Які вірші ми прочитали?

Послухайте чотиривірш:

... бур ще немало

Попереду, можливо,

І не раз турбота

Сон його стривожить.

Як ви зрозуміли ці рядки.

Запишіть домашнє завдання.

Рефлексія навчальної діяльності

Пропоную нам знову звернутися до різнокольорових фішок. Який зараз у вас настрій? Нагадую рожева фішка настрій відмінний, зелена гарна, фіолетова так собі.
- Встали. Дякую за урок, мені було приємно з вами працювати.

До побачення! Готуйтеся до наступного уроку.

Тюменська область. Ханти-Мансійський автономний округ.

Нижньовартівський район.

МУНІЦИПАЛЬНА БЮДЖЕТНА ОСВІТАЛЬНА УСТАНОВА

«ОХТЕУРСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ СЕРЕДНЯ ШКОЛА»

Конспект уроку літературного читання

по темі:

А.Н.Плещеєв «У бурю»

Приготувала: Комалова Любов Олександрівна

2015 – 2016 навчальний рік

Тема уроку: Н.А.Плещеєв «У бурю»

Тип уроку: урок «відкриття» нового знання

Заплановані результати:

Предметні:

Уч-ся повинні вміти:

прогнозувати зміст твору;

Пояснювати окремі вирази у ліричному тексті.

Особистісні.

- у мати проводити самооцінку на основі критерію успішності навчальної діяльності;

Збудити використовувати набуті знання та вміння у практичній діяльності та повсякденному житті.

Метапредметні:

Регулятивні УУД:

визначати та формулювати мету діяльності на уроці за допомогою вчителя;

промовляти послідовність дій на уроці;

висловлювати своє припущення (версію) з урахуванням роботи з матеріалом підручника;

вміти працювати колективно за складеним алгоритмом дії;

Оцінювати правильність виконання на рівні адекватної ретроспективної оцінки;

Планувати свою дію відповідно до поставленого завдання;

Вносити необхідні корективи в дію після його завершення на основі оцінки та обліку характеру зроблених помилок.

Комунікативні УУД.

Вміти оформляти свої думки в усній формі;

Слухати та розуміти мову інших;

Домовлятися про правила поведінки та спілкування та дотримуватися їх;

вчитися працювати у парі, групі; виконувати ролі контролера, виконавця.

Пізнавальні УУД.

Вміти орієнтуватись у своїй системі знань: відрізняти нове від уже відомого за допомогою вчителя;

Здобувати нові знання: знаходити відповіді на запитання, використовуючи підручник та інформацію, отриману на уроці;

робити висновки про результати спільної роботи.

Основні поняття: метафора, уособлення, порівняння

Зміст уроку:

    Самовизначення до діяльності. Організаційний момент.

Починаємо ми урок.

Продзвенів давно дзвінок.

Ми відставимо всі справи!

Займатися нам час!

    Перевірка домашнього завдання.

Виразне читання вірша І. Буніна «Матері». Читання міні творів «Як любов матері допомагає».

    Постановка навчальної задачі. Підготовка до сприйняття тексту.

Слайд 2

Відгадайте ребус: буря.

Слайд 3

Що таке буря? Чи бачили ви це явище? Яка у вас була реакція?

Вірш відомого вам російського поета Олексія Миколайовича Плещеєва, з яким ми сьогодні познайомимося, називається «В бурю».

Слайд 4

Як вважаєте, яка мета нашого уроку?

Про що може бути твір із такою назвою?

4. Ознайомлення з текстом (аудіозапис)

Слайд 5

    Первинне сприйняття

Чи вірні наші припущення щодо змісту тексту за його назвою?

Які почуття викликав у вас вірш? Про що воно?

Яка головна думка вірша? Які почуття хотів викликати автор у читачів?

Проаналізуймо вірш і подивимося, чи правильно ми визначили ідею автора?

Перш ніж ми розпочнемо більш глибокий аналіз тексту, прочитаємо незнайомі слова.

6. Словникова робота

Слайд 6 – 10

7.Фізкультхвилинка

8.Вторинне самостійне читання та аналіз твору

Слайд 11

Хто розповідає про бурю?

Які почуття буря викликає у малюка?

Які почуття викликає у матері буря?

А які почуття викликає буря автора?

    Опис бурі (індивідуальна робота)

Чи починається вірш із опису бурі?

Знайдіть слова, що підтверджують ставлення автора до бурі.

    Композиція вірша

Слайд 12

    Робота за варіантами:

1 варіант - Знайдіть слова, що описують маму.

1 варіант - Знайдіть слова, що описують бурю.

Який мистецький прийом використовує автор? (порівняння)

Які фарби використовуватимете, малюючи маму?

Які фарби використовуватимете, малюючи бурю?

9. Робота над виразним читанням.

Слайд 13 (аудіозапис колискової матері)

    Пісня матері.

Знайдіть пісню матері у тексті. Прочитайте її.

Кому мати співала пісню?

Які почуття ти відчуваєш, читаючи пісню?

    Самостійна підготовка до виразного читання, конкурс читців.

10. Підсумки уроку

Слайд 14

Хто переміг у протистоянні: буря чи мати?

Що переживає мати? Що її турбує?

Чи зможе мати завжди бути поряд і захистити?

Отже, якою є головна думка вірша?

11. Рефлексія

12. Домашнє завдання.

Слайд 15

2) написати міні-твір про маму.

>>Література 2 клас >> Література: А. Плещеєв. «В бурю»


Урок 64

А. Н. ПЛЕЩЄЄВ «У БУРЮ»

Цілі:познайомити учнів із віршем А. Плещеєва «В бурю»; працювати над виразністю читання, ідеєю.

Хід уроку

I. Організаційний момент.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

Фізкультхвилинка

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

1. Повідомлення теми, цілей.

Плещеєв Олексій Миколайович. (1825-1893)

Плещеєв писав вірші, оповідання, був добрим перекладачем. Народився поет у небагатій родині. Дитинство провів у Нижньому Новгороді. Він прожив важке життя. Бідність дуже пригнічувала його. Плещеєв був вразливою людиною, тому йому важко доводилося у житті. Будучи бідним, він дуже співчував іншим біднякам і закликав боротися з бідністю за краще майбутнє свого народу.

Сучасники згадували Плещеєва як дуже м'яку і добру людину, завжди готову прийти на допомогу. Він написав понад 50 віршів. Вони сповнені ніжності, любові.

"Без рідної природи, без любові до неї, до Батьківщини, немає справжньої людини", - так вважав поет Плещеєв.

2. Робота над віршем.

1) Читання вірша учителем.

1. Що освітлювало кімнату? (лампада)
2. Що охороняє сон немовляти?
3. Хто зустріне сонце, любов і ласки?
4. Чого боїться мати? (Того, що буря розбудить дитину)
5. Хто стукав у вікно? (ялина колючою гілкою)

2) Відповіді на запитання щодо змісту.

1. Чому вірш, який називається «В бурю» починається з таких рядків? (про маму)
2. Які слова допомагають нам це побачити?
3. Які фарби використовуватимете, малюючи маму?
4. Які фарби використовуватимете, малюючи бурю?
5. Які слова допомагають нам це побачити?
6. Хто перемагає мама чи буря?
7. Які рядки це підтверджують? (2 останніх чотиривірші)
8. Що хотів сказати нам поет, розповідаючи цю історію?

3) Робота над виразністю читання.

IV. Підсумок уроку.

Домашнє завдання: підготувати виразне читання вірша

Літературне читання. 1-2 класи: поурочні планиза програмою "Школа Росії". Видавництво "Вчитель", 2011. Зміст – Н.В. Лободіна, С.В. Савінова та ін.

Цілі: познайомити учнів із твором А. Плещеєва «В бурю»; розвивати навички виразного, правильного та усвідомленого читання; виховувати любов та повагу до мами.

Заплановані результати: учні повинні вміти прогнозувати зміст твору; читати вірші з виразом; знаходити у вірші ті слова, які допомагають уявити героїв; пояснювати окремі вирази у ліричному тексті; ставити питання до вірша.

Обладнання:портрет А. Плещеєва, виставка його книг; картки (текст для мовної розминки, завдання).

Хід уроку

I. Організаційний момент

ІІ. Перевірка домашнього завдання

Читання віршів напам'ять.

ІІІ. Мовленнєва розминка

— Прочитайте вірш Ольги Чусовітіної напівголосно.

Казки слухати я люблю

Казки слухати я люблю,

Маму ввечері благаю:

- Почитай мені ці казки,

Я потім заплющу очі,

Снитиметься мені уві сні,

Ніби на лихому коні

Я скачу на бій із Кощеєм,

Або з триголовим Змієм.

Перемагаю в казці зло,

Людям роблю добро.

Всі хлопці це знають.

Казки у житті допомагають:

Бути нам чесними завжди,

Не боятися ніколи,

Слабким допомагати в дорозі,

До людей із добротою йти.

- Прочитайте виразно.

— Про що цей вірш? (Відповіді дітей.)

IV. Постановка цілей уроку

V. Робота на тему уроку

Вірш А. Плещеєва «В бурю»

- На с. 117 прочитайте назву вірша. Як ви вважаєте, про що воно? (Припущення дітей.)

— Зараз дізнаємося, чи правильні ваші припущення. (Учитель читає вірш на с. 117-118)

VI. Фізкультхвилинка

Доріжкою, доріжкою

Скачемо ми на правій ніжці.

І цією ж доріжкою

Скачемо ми на лівій ніжці.

По стежці побіжимо,

До галявини добіжимо.

На лужку, на лужку

Ми пострибаємо, як зайчики.

Стоп! (Присісти.)

Трохи відпочинемо

І додому пішки підемо.

(Ходьба, руки в сторони, вгору, вниз. Видих, сіли.)

VII. Продовження роботи на тему уроку

— Прочитайте вірш О. Плещеєва «В бурю» один одному

— Вигадайте питання до вірша. Задайте його класу.

- Прочитайте вірш виразно.

VIII. Рефлексія

— Що ви дізналися на уроці?

— За що б ви похвалили себе?

— Що у вас вийшло?

IX. Підбиття підсумків уроку

- Які вірші ми читали?

— Послухайте чотиривірші.

Бур ще немало

Попереду, можливо,

І не раз турбота

Сон його стривожить.

— Як ви зрозуміли ці рядки?

Домашнє завдання

Підготувати промовисте читання вірша.

Схожі статті

2022 р. videointercoms.ru. Майстер на усі руки - Побутова техніка. Висвітлення. Металобробка. Ножі Електрика.