Поурочний план конспект з футболу. Футбол. Навчання технічним діям

ПЛАН – КОНСПЕКТ УРОКУ З ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ

для учнів 5 класу

Тема: Футбол: Удари по м'ячу, що котиться. внутрішньою стороноюстопи. Розвиток сили та специфічних координаційних здібностей.

Ціль : забезпечити засвоєння учнями технічних(удари по нерухомому м'ячу внутрішньою стороною стопи, удари по м'ячу, що котиться, внутрішньою стороною стопи, зупинка і прийом м'яча внутрішньою стороною стопи, передача м'яча партнеру внутрішньою стороною стопи) та тактичних дій (гра в парах і в "квадраті",гра за правилами).

Завдання:

Створити уявлення про досліджувану рухову дію і сформувати в учнів установку опанувати рухові дії.

Підвищити рівень уміння узгоджувати рухи рук, ніг та тулуба, комунікативних умінь при виконанні технічних та тактичних дій.

Освоїти правила техніки безпеки під час виконання ігрових дій у футболі.

Організаційний момент

Створення проблемної ситуації: проблемні питання (див. додаток №1)

Мотивація діяльності учнів

Усвідомлення сенсу майбутньої діяльності (особистісне УУД)

Постановка проблеми:

Активна участь у діалозі з викладачем

Вміння брати участь у діалозі з заданої теми (комунікативне УУД)

Психофізіологічна підготовка учнів до засвоєння змісту уроку

Підготовка організму до виконання технічних дій з м'ячем та без м'яча, активізація психічних процесів

Повідомлення учням завдання етапу, засобів та методики оцінювання.

Сприйняття пояснення вчителя

Вміння приймати пояснення педагога (комунікативне УУД)

біг із захльостуванням гомілки;

підскоки на лівій, правій нозі почергово з одночасним виконанням маху обома руками вперед, назад, перед собою, зміна положення рук вгору-вниз;

біг у повільному темпі;

ходьба з одночасним відновленням дихання.

Виконання ОРУ у русі

5 хв

Вміння проводити підготовку організму для ефективної роботи в основній частині уроку (особистісне УУД)

20 передач

1.Уміння контролювати та оцінювати результати власної діяльності (регулятивне УУД).

2.Набуття нових техніко-тактичних дій на матеріалі базового виду спорту «Футбол» (особистісне УУД)

1 точна передача (1 бал)

1. Вміння сумлінно виконувати навчальне завдання (регулятивне УУД).

2. Вміння співвідносити реальний результат з нормою у вигляді оцінювання свого товариша (регулятивне УУД)

Підготовчі вправи:

ведення м'яча в трійках поперемінно внутрішньої та зовнішньою стороноюстопи назустріч партнеру до центральної лінії, з подальшим виконанням передачі внутрішньою стороною стопи партнеру

ведення м'яча;

своєчасне переведення м'яча з правої ноги на ліву;

голову не опускати;

ведення м'яча за мінімального зорового контролю;

2 рази

Контрольні вправи з ф/м'ячами:

ведення м'яча у трійках поперемінно внутрішньою та зовнішньою стороною стопи лівої та правої ноги назустріч партнеру до центральної лінії, з подальшим виконанням точної та вивіреної передачі внутрішньою стороною стопи партнеру. Партнер (2 номер) оцінює технічну дію 1-го номера, (третій другий, перший третій).

Взаємооцінка:

ведення м'яча поперемінно внутрішньою та зовнішньою стороною стопи (1 бал);

ведення м'яча лівою ногою(1 бал)

чіткий контроль м'яча у зоні дії ніг (1 бал)

чіткий прийом м'яча внутрішньою стороною стопи (без сильного відскоку м'яча від стопи) (1 бал)

Чітка та вивірена передача точно в ногу партнеру (1 бал)

Зустрічна естафета на час:

Ведення м'яча будь-яким вивченим способом;

Передача м'яча у русі внутрішньою стороною стопи «найсильнішою» ногою орієнтовно з 5-8 м;

Прийом м'яча внутрішньою стороною стопи з одночасним ударом по м'ячу собі на хід;

Оцінювання:

Перевищили встановлений норматив (1 хвилина для 5 учасників) (3 бали);

Уклалися у відведений час (2 бали);

Не вклалися у відведений час (-2 бали)

Вміння взаємодіяти при досягненні спільних цілей у процесі спільної діяльності (комунікативне УУД)

Підготовча вправа:

Удари по м'ячу внутрішньою стороною стопи по воротах

стійка футболіста;

правильний підхід до м'яча (постановка опорної ноги, нахил тулуба, винесення стегна ноги, що б'є, розворот гомілкостопа;

точний удар

Контрольна вправа:

Удари по воротах у певні зони (лівий та правий нижній кут, лівий та правий верхній кут, центр воріт)

Навчання тактичним діям

Навчання взаємодії в парах та четвірках («квадрат 4х2 або 4х1» залежно від кількості учнів)

Завдання захисника: перехопити м'яч нападаючої команди

Завдання нападників: посилаючи передачі партнерам «квадратом» не дати м'яч супернику.

Гравці, що знаходяться всередині «квадрату» більше 10 передач, втрачають 1 бал;

Гравець, який порушив правила або гравець, з вини команда віддала м'яч супернику, також позбавляється 1 бала.

Уміння відповідально ставиться до дорученої справи, відповідати за результати своєї діяльності (регулятивне УУД)

Гра у футбол 3х2 (3х3 включаючи вчителі)

1-е місце – 3 бали

2-е місце – 2 бали

8 хв

Рішення проблеми

Запропонувати свої варіанти вирішення проблеми.

Формування загального висновку щодо вирішення проблеми

1. Уміння обговорювати зміст та результати спільної діяльності.

2. Вміння логічно грамотно викладати, аргументуватита обґрунтовувати власну точку зору (комунікативне УУД).

3. Вміння зробити висновок (пізнавальне УУД)

Активізує та спрямовує роботу учнів, коригує відповіді учнів (при необхідності), узагальнює їх

Пропонують:

Варіанти вирішення проблеми на основі аналізу своєї роботи на попередніх етапах уроку

Підбиття підсумків уроку

Виставлення позначки самими учнями за урок: складають бали, отримані за всі етапи роботи та переводять їх у відмітку:

17-21 бал – «5»

10-16 балів – «4»

нижче 10 балів – «3»

Оцінювання результатів своєї навчальної діяльності (регулятивне УУД)

Додаток 1

Проблемні питання:

Якими технічними діями, які притаманні гравцю у футбол, Ви вже володієте?

Футбол відноситься до простих чи складно координованих видів спорту? Чому?

Які фізичні якостіпотрібно розвивати, щоб успішно освоювати складні технічні дії?

Чи впливає рівень розвитку силових та специфічних координаційних здібностей на успішне засвоєння технічних дій футболіста?

Зразковий план-конспект з футболу.

Тема:Зупинка м'яча підошвою та удар серединою підйому, у русі та на місці.

Ціль: Удосконалювати техніку зупинки м'яча підошвою та удар серединою підйому, у русі та на місці.

Завдання:

1) зупинка м'яча на місці підошвою правою та лівою ногами,

2) зупинка м'яча підошвою в русі,

3) удар серединою підйому, в русі та на місці.

1. Побудова. Повідомлення цілей та завдань тренування.

4. Човниковий біг. / 2 повтори/

5. Прискорення: а) високий старт /1 раз/; б) із положення - упор, лежачи /5 віджимань/;

в) становище – лежачи на спині /прес – 5 разів/;

г) "блоха"

6. Розтяжка ніг.

7. Зупинка м'яча дома. /10 повторів зі зміною ніг/

8. Зупинка в русі /6 повторів зі зміною ніг

9. Зупинка підошвою в русі, з ударом по м'ячу серединою підйому.

/удар правою ногою//удар лівою ногою/

10. Підбиття підсумків.

Зразковий план – конспект уроку з футболу

Завдання уроку:

Навчання техніки пересування та переміщення футболіста.

Виховання уважності, дисциплінованості.

Тип уроку: навчальний.

Метод проведення: індивідуальний, потоковий, передній.

Місце проведення: спортивний зал

Інвентар та обладнання: свисток, секундомір, футбольні м'ячі.

повідомлення завдань уроку

1 хв

Чітка здавання рапорту.

Фізорг здає рапорт вчителю про готовність класу "Клас! Дорівнюй! Смирно!"

Виявлення хворих, наявність спортивної форми.

Лопатки зведені, дивитись уперед.

Знайомство зі спортивною грою – міні-футбол

2 хв

Побудова в колону, шеренгу

1 хв

Виконання стройових вправ:

на місці;

у русі повороти виконуються через ліве плече.

Інструктаж техніки безпеки під час гри в міні-футбол 2 хв.

Проводити інструктаж усіх учнів.

1) Одягти спортивну форму та спортивне взуття на гумовій підошві.

2) Нігті на руках мають бути коротко підстрижені.

3) На одязі не повинно бути металевих гачків, пряжок, гудзиків.

4) У граючих не повинно бути кілець, медальйонів, сережок, окулярів.

5) Не порушувати дисципліну під час гри, не штовхати в спину, не ставити підніжки – знати та виконувати правила рухомої чи спортивної гри.

6) Опанувати правильною технікоюігор - запорука профілактики травм кістково-зв'язувального апарату та м'язів.

Біг:

4 хв

Слідкувати за правильною поставоюпід час виконання бігових вправ, за рухами рук та диханням.

Переміщення:

ходьба – прискорення; біг на місці, прискорення;

Клас влаштовується за командою "Наліво по чотири, марш!". Вправа виконується в шеренгах за сигналом вчителя.

прискорення, поворот на 360 °, прискорення;

біг зі зміною напряму ("змійкою"); обличчям вперед; спиною вперед;

приставними кроками; спиною в перед.

дивитися через ліве плече

Вправи на відновлення дихання у ходьбі:

1 хв

1-4 - руки нагору

1-4 - вдих

5-8 – через сторони вниз.

5-8 – глибокий видих.

Комплекс ОРУ на місці

4 хв

Основна частина 25 хвилин

Навчання техніки переміщення, стоїки футболіста.

5 хв

Прийняти положення захисної стійки. По звуковому сигналу піднятися на шкарпетках, а потім повернутися у вихідне положення.

Бути уважним

Прийняти положення захисної стійки, виконувати ходьбу вперед-назад, праворуч-ліворуч, а потім біг у повільному темпі

Вправи в парах. Вставши один до одного в положенні захисної стійки, гравці по сигналу пересуваються по майданчику в такому положенні, активно працюючи руками і прагнучи осолити партнера рукою в гомілку.

10 хвилин

Розвиток швидкості, спритності.

Рухлива гра "Салки з футбольним м'ячем"

10 хвилин

За сигналом "салка" намагається наздогнати та осолити одного з гравців, якому інші граючі намагаються ногою своєчасно передати м'яч. Гравця, який володіє м'ячем, салить не можна. "Салка" має переслідувати іншого гравця, якому також намагаються передати м'яч. Якщо "салка" торкнувся м'яча ногою або заволодів ним, то ведучий змінює той, хто зробив неточну подачу. Виграє той, хто жодного разу не був ведучим або водив менше разів.

Заключна частина 5 хв

Побудова, повороти.

1 хв

Підведення підсумків

2 хв

Домашнє завдання

Стрибки зі скакалкою за 15 сек. Згинання та розгинання рук в упорі (на опорі 50-60 см.)

Організований догляд.

2 хв

План-конспект майстер-класу

з футболу з вихованцями навчально-тренувальної групи U-12 (етап поглибленої спеціалізації).

Завдання:

Удосконалення техніки обманних рухів: "догляд" випадом, "ударом" по м'ячу ногою.

Удосконалення швидкості: а) стартового розгону; б) реакції вибору.

Сприяння гармонійному фізичного розвиткузаймаються.

Сприяння розумовому, естетичному та трудовому вихованню.

Кількість займаються- 14 осіб.

Компоненти навантаження:

Спеціалізованість – специфічна.

Спрямованість – швидкісно-силова.

Величина – велика.

Режим – розвиваючий.

Тип заняття –закріплення та вдосконалення пройденого матеріалу.

Місце проведення занять:футбольне поле.

Дата проведення: 13. 11. 2013 року.

Необхідний інвентар:свисток, 12 конусів, 8 футбольних м'ячів, 7 манішок, 2 футбольних воріт, 4 бічні прапорці.

Конспект склав:Д.В. Олексієнко - тренер-викладач відділення футболу

МБОУ ДІД ДЮСШ МО Красноармійський район.

Частина заняття

1. Побудова, повідомлення завдань заняття.

2. Вправи з м'ячем у колонах:

Дві колони футболістів навпроти один одного на відстані 30м. Перші гравці в колонах виконують одночасне ведення м'яча з використанням обманного руху, зупиняють підошву м'яч і залишають його біля конуса. Потім виконують біг із прискоренням до м'яча залишеного гравцем протилежної колони і роблять передачу м'яча внутрішньою стороною стопи другим гравцям протилежних колон. Потім продовжують рух, наприкінці протилежної колони, виконуючи ОРУ.

12м. 12м. 5м. 3. Рухлива гра з елементами футбольних дій.Дії гравця №1: ведення м'яча з використанням обманних рухів, передача м'яча внутрішньою стороною стопи, потім ривок у протилежний бік і перехід на місце гравця №2.Дії гравця №2: прийом м'яча, передача внутрішньої сторони стороною стопи партнеру №3, спроба осолити гравця №1 у момент перетину ним лінії між стійками, потім перехід місце партнера №3.Дії гравця № 3: прийом м'яча, перехід місце гравця №1.

.

.
Футболісти діляться на дві групи по 7 осіб і працюють паралельно кожна зі своїм воротарем. Стартуючі розташовуються перед воротарем. Вони дивляться вперед, а не на воротаря. Воротар вводить м'яч по прямій, з однаковим інтервалом між гравцями. Гравці не можуть перетинати траєкторію руху суперника на відстані 7 м, після старту. Відбираючий неспроможна пласуватися (створення умови для обіграшу). Гравець, який виграв забіг, при отриманні передачі не може рухатися з м'ячем більше 2м. Між серіями активна пауза – жонглювання у групах.

СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ

План-конспекти навчально-тренувальних занять з футболу, УТГ 8-9 клас, на наступні теми:

Удари по м'ячу ногою та головою. Навчально-тренувальна гра.

Передача м'яча внутрішнім боком стопи. Навчальна гра у футбол.

Тактична підготовка. Правила гри. Гра у квадратах 6х2.

Обманні дії відбір м'яча. Навчальна гра у футбол.

Розвиток швидкості. Гра в лапту.

Удар по м'ячу підйомом.

Удар по м'ячу підйомом. Навчальна гра у футбол.

Удар по м'ячу підйомом. Жонглювання м'ячем. Гра у міні-футбол.

Завантажити:

Попередній перегляд:

Тема: Техніка переміщення. Вкидання м'яча. Техніка гри воротаря.

Завдання:

1. Навчання ударних дій.Повторити техніку вкидання, зупинок та передач м'яча внутрішньою стороною стопи на місці.

Інвентар:

План-конспект навчально-тренувального заняття з футболу

Тема: Удар по м'ячу підйомом. Обманні події. Групові дії у захисті.

Завдання:

1. Закріпити техніку удару по м'ячу підйомом.
  2. Виховання загальної швидкості та швидкісно-силових якостей.
  3. Формування індивідуальної техніко-тактичної підготовки

Інвентар: футбольні м'ячі, свисток, стійки.

Місце проведення:спортивний зал.

Організаційні моменти:

Частини заняття

Дозування

Вступна частина

6 хв

Пояснення завдань заняття

6 хв

Підготовча частина

30 хв

30 хв

Основна частина

120 хв

20 хвилин

Жонглювання м'ячем

10 хвилин

У парах: головою, ногами

Передача м'яча у парах

10 хвилин

У парах

Передачі у трійках

10 хвилин

Стегна, груди, голова

Удари по воротах

20 разів

Трикутник

Довга передача

20 хвилин

Ігрова вправа 7х7

30 хв

2-3 торкання

Заключна частина

25 хв

5 хв

50-100 м

Побудова

9 хв

Рефлексія

10 хвилин

Тренер-викладач студента 22 гр. Ібірян М.В._____________

Тема: Тактична підготовка. Правила гри. Удари по м'ячу головою.

Завдання:

1. Виховання загальної швидкості та швидкісно-силових якостей.
  2. Навчання ударним діям (прийому м'яча підошвою; внутрішньою стороною стопи, стегном з наступним ударом середньою і внутрішньою частинами підйому по м'ячу, що котиться і зустрічному).

Перевірити стан місця занять

Перевірити готовність учнів до занять

Хід навчально-тренувального заняття

Дозування

Організаційно-методичні вказівки

6 хв

6 хв

30 хв

Комплекс загальнорозвиваючих вправ без м'яча та з м'ячем

30 хв

У парах (1 м'яч на 2 гравці, відстань між партнерами 15 м)

120 хв

Передача м'яча в русі (вперед-назад)

20 хвилин

У парах (зовнішнім, внутрішнім, прямим підйомом)

10 хвилин

10 хвилин

У парах

10 хвилин

20 разів

Трикутник

Гравець №1 передає м'яч гравцю №2 та біжить на його місце. Гравець №2 передає м'яч гравцю №3 та біжить на його місце. Гравець №3 б'є по воротах та біжить на місце гравця.

20 хвилин

На груди, стегно, внутрішнім боком стопи

Гравець №1 передає м'яч гравцю №2, який зупиняє та б'є по воротах.

30 хв

25 хв

Повільний біг у чергуванні з ходьбою, вправи на дихання та увага.

5 хв

50-100 м

Вправи на розтягування

10 хвилин

Побудова

Дозування

6 хв

6 хв

30 хв

30 хв

120 хв

20 хвилин

10 хвилин

10 хвилин

У парах

10 хвилин

10 хвилин

Трикутник

10 хвилин

На груди, стегно, підйом стопи.

Навчальна гра у футбол

50хв

25 хв

5 хв

50-100 м

Побудова

9 хв

Рефлексія футбольні м'ячі, свисток, стійки.

Дозування

6 хв

6 хв

30 хв

30 хв

120 хв

20 хвилин

10 хвилин

10 хвилин

У парах

10 хвилин

20 разів

Трикутник

10 хвилин

Гра у міні-футбол

40хв

25 хв

5 хв

50-100 м

Побудова

9 хв

Рефлексія

10 хвилин

У парах (1 м'яч на 2 особи. Відстань між гравцями 10 м)

Опорна нога знаходиться в 10-15 см ззаду та збоку від м'яча. Коліно цієї ноги трохи зігнуте, а шкарпетку трохи повернути всередину. Стопа ноги, що б'є, розвертається до м'яча так, щоб бути зверненою до нього внутрішньою стороною. У момент удару нахилити тулуб над м'ячем. При ударі з розбігу дотримуються тих самих умов.

Щоб завдати такого удару правою ногою праворуч від себе, треба ліву (опорну) ногу поставити приблизно в півкроці зліва від м'яча і трохи за ним. Після замаху убік і повз опорну ногу зворотним рухом іншої ноги вдарити серединою зовнішньої сторонистопи посередині м'яча.

Для виконання удару потрібно праву ногу відвести назад, замахнутися нею, а потім направити її у бік м'яча так, щоб носок потрапив у середину м'яча. Зверніть увагу: носок опорної ноги має бути звернений вперед. У момент, коли нога, що б'є, рухається до м'яча повз опорну, її треба різко випрямляти, хоча вона в момент торкання м'яча носком і залишається все-таки трохи зігнутою.

Для зупинки м'яча підошвою необхідно ногу, трохи зігнуту, виставити назустріч м'ячу, що котиться так, щоб м'яч торкнувся підошви. Ступня в цей момент звернена носком вгору

Під час передачі м'яча учасник повинен зупинити м'яч.