Ліплення квітка для мами 2 молодша група. Конспект заняття з ліплення у другій молодшій групі «Чарівна квітка. Дидактична гра «Підбери квітку листок та пелюсток»

Тетяна Весєлова
Конспект заняття з ліплення у другій молодшій групі «Чарівна квітка»

Муніципальна бюджетна дошкільна освітня установа

дитячий садок №10 м. Лискове

Конспектбезпосередньо освітньої діяльностіз дітьми

во другій молодшій групі

Тема: « Чарівна квітка»

Освітня область

«Художня творчість».

Підготувала:

Веселова Тетяна Олександрівна

Вихователь

Завдання: Продовжувати формувати вміння відщипувати маленькі шматочки пластиліну від шматка і скочувати з них кульки діаметром 5-7 мм, натискати вказівним пальцем на пластилінову кульку, прикріплюючи її до основи, розмазувати натисканням вказівного пальця пластилін на картоні; розвивати інтерес до роботи із пластиліном; розвивати дрібну моторику; виховувати бажання зробити ляльці приємне.

Матеріали: Аркуші картону різного формату в залежності від кількості зображень на одному аркуші (колірможна підібрати з дитиною); пластилін різних квітів; іграшка-лялька.

Прийоми ліплення: Відщипування, скочування (1-й спосіб, натискання, розмазування).

Хлопці, гляньте, до нас лялька Даша прийшла. Яка вона сьогодні красива, яка у неї жовта гарна сукня, білі бантики. Сьогодні у ляльки Даші день народження.

А що ми можемо подарувати їй?

Як будь-яка дівчинка, Даша любить квіти.

Де їх взяти? Давайте намалюємо їх пластилін?

А зараз ми пограємось із пальчиками.

Пальчікова гра.

Наші червоні квіточки- Розпускають пелюстки.

(Піднімають по пальчику з кулачка)

Вітерець трохи дихає, пелюстки колихає.

(Потихеньку ворушити пальчиками)

Ось гарні квітки- Закривають пелюстки,

(Стискаємо, розтискаємо кулачки)

Тихо засинають, головками хитають.

(Пензлі рук опустити вниз. Кругові рухи кистями рук.)

Діти, зараз я вам покажу, як пластиліном намалювати квітка.

(Зверніть увагу дітей на мольберт). Починаємо малювати стебло: я беру пластилін зеленого кольору, відщипую маленький шматочок і розкочую ковбаску. Потім ковбаску прикладаю до картону та натискаю вказівним пальцем. (палець тримаю прямо, не згинаю). У квіточки є листочки.

Вказівним пальцем натискаю на стеблинку та малюю листочок, розмазую по картоні. Потім малюю квітка. Тут можна взяти пластилін будь-якого кольоруякий вам подобається. Скачую кульку, прикладаю, натискаю; малюю пелюстки шляхом розмазування. У квітки є серединка. Відщипую маленьку грудочку пластиліну іншого кольору, Скачую грудочку і роблю у квітки серединку. Мій квітка готова.

Тепер кожен із вас спробує намалювати свій квіткау подарунок ляльці Даші, а Даша дивитиметься на вас і чекатиме на подарунок.

Діти.

З чого почнемо працювати?

З малювання стеблинки та листочків (Діти малюють стеблинку)

Малювати сам квітка.

Аналіз робіт.

Хлопці, а зараз ми подаруємо свої квіти Даші. Ой, які гарні квіти: червоні, жовті… Даша мені щось шепоче: хлопці, Даші дуже сподобалися ваші подарунки, у неї вийшов цілий букет! Подарунок Даші ми подарували, а тепер давайте своїм їй «Каравай»(виконують для Даші «Каравай»).

Публікації на тему:

Конспект НОД з природного світу та ліплення «Подорож у чарівний ліс» для другої молодшої групиЦілі: 1. Узагальнювати знання дітей про диких та домашніх тварин, про середовище їх проживання, про птахів, про дерева. 2. Закріпити знання дітей про часи.

Конспект проведення заняття з ліплення у другій молодшій групі «Гусениця»Завдання: Навчити дітей працювати з пластиліном: робити об'ємні фігурки та плоскі зображення, використовуючи різні прийоми та способи; продовжувати.

Конспект заняття з образотворчої діяльності(ліплення) у другій молодшій групі. «Компот»Мета: викликати інтерес до ліплення Завдання: 1. Навчальні:.

Цілі: Закріпити назву кольорів; навчити дітей ліпити квіти фіалки; розширювати словниковий запасдітей; виховувати у дітей дбайливе ставлення.

Завдання: 1. Вчити дітей розкачувати пластилін між долонями круговими рухами, закріплювати вміння відщипувати маленькі грудочки для ліплення

онспект заняття з ліплення у 2 молодшій групі «Добрий кит» Байкова Наталія Конспект заняття з ліплення у молодшій групі «Добрий кит» Тема:.

Дата публікації: 03.03.17

Данилова Г.М.
Конспект заняття з ліплення у першій молодшій групі «Квіти для коханої матусі»

Конспект заняття з ліплення у першій молодшій групі« Квіти для коханої матусі » .

Устаткування: картон із заготовкою, пластилін, дощечки для ліплення.

Ціль: вчити дітей відщипувати маленький шматочок пластиліну від великого; розташовувати деталі у заданому місці; закріплювати знання основних квітів: білий, жовтий, червоний, зелений, синій;

Хід заняття:

Вихователь: Діти, ви вже знаєте, що скоро ми святкуватимемо Жіночий день Це свято всіх мам, бабусь та дівчаток. Послухайте, який вірш я вам прочитаю.

МАМАЧКА

Хто прийшов до мене з ранку?

Мамочка.

Хто сказав: "Вставати пора"?

Мамочка.

Хто косички мені заплів?

Мамочка.

Цілий будинок один підмілив?

Мамочка.

Хто квітів у саду нарвав?

Мамочка.

Хто мене поцілував?

Мамочка.

Хто ребячий любить сміх?

Мамочка.

Хто на світі краще за всіх?

Мамочка.

Сьогодні ми з вами приготуємо подарунок для ваших мам та бабусь.

Подивіться, перед вами лежить картон, на якому є лише середина від квіточок. А пелюсток немає. Чого не вистачає?

Діти: пелюстки.

Правильно, ми зараз будемо з вами відривати від великого шматка пластиліну маленькі і приліплювати їх до нашої серединки. Якого кольоруна картонці серединки?

Діти: червоний, жовтий, білий, синій, зелений.

Восп: Молодці, правильно

Роздати дітям пластилін різних квітів. Запропонувати вибрати уподобаний.

Спершу: нам треба пластилін зробити м'яким, щоб з нього було легко ліпити. Погрійте його у своїх руках, розімніть його. Візьміть великий шматок пластиліну і відщипніть від нього маленький шматочок. Тепер пальчиками скачайте маленьку кульку.

Дітям, які не справляються, необхідно допомогти.

Тепер ми з вами накатаємо багато маленьких кульок, і у кожної вони будуть різні квітів.

А зараз, коли ми впоралися із цим завданням, ми будемо до наших серединок прикріплювати пелюстки. Візьміть одну маленьку кульку і прикладіть її до серединки наших квіточок. А тепер натисніть пальчиком і злегка розмажте пелюсток.

Дуже красиві квіти у нас виходятьдумаю, що мами і бабусі будуть дуже задоволені такими подарунками, які ви зробили для них.

Сприйняття: Давайте розглянемо наші квіти. Якого кольори вийшли квіточки у Марини?

По закінченню заняттянеобхідно розглянути кожну роботу дитини та обов'язково похвалити кожну дитину.

Заняття з ліплення

на тему: «Квітка для мами»во другій молодшій групі

Програмний зміст:

  1. Вчити дітей передавати особливості квітки (стебло, листя,
    пелюстка).
  2. Закріплювати вміння розкачувати ковбаску, скочувати кулю правильно
    прикріплювати окремі деталі одна до одної.
  3. Викликати бажання робити гарна квіткадля мами.

Матеріали:

  1. Пластилін яскравих кольорів
    Дощечки
  2. Букети штучних квітів
  3. Зображення квітів.

Хід заняття:

Вихователь із дітьми розглядає зображення квітів. З чого
складаються квіти?

Вихователь ставить дітям питання. Якщо вони самостійно не зможуть

відповісти, то вихователь по картинці показує всі деталі квітки.

Листя

Серединка квітки
Пелюстка (4-5 шт.)

Вихователь пропонує згадати вірші про квіти:

Пролісок виріс на галявині
Хоч сніг лежить ще довкола
Він нам весну приніс у подарунок
Красива, блакитна квітка.

Це що там за квітку,
Немов яскравий вогник
Це яскраво світить так

Наш улюблений червоний мак.

Вихователь хвалить дітей. Ви молодці прочитали чудові вірші та пропонує зліпити квітку для мами.

Перед початком ліплення нагадує хлопцям про те, яким кольором мають

бути окремі деталі квітки.

  1. Стебло та листя - зеленого кольору
  2. Серединка квітки – жовта або біла
  3. Пелюстки квітки - червоно-рожевого або синього кольору.
    Кольори пластиліну діти обирають самостійно.

Розкочуємо ковбаску із зеленого пластиліну, потім робимо кулю,
сплющуємо його і виходять листочки, все акуратно прикріплюємо друг
до друга.

Після цього стебло з листочками ставимо на дощечку і починаємо
скочувати кулю. З нього робимо серединку квітки. Кулю сплющуємо
долоньками (диск) до нього будемо прикріплювати пелюстки квітки,
пелюстки робимо так само як і серединку, скочуємо кілька (4-5)
кульок, сплющуємо їх долоньками і кріпимо до середини. Потім середину
із пелюстками прикріплюємо до стебла.

Квітка готова.

Після закінчення ліплення закріплюємо прийоми ліплення.

Вихователь запитує, як ліпили квіточку, які прийоми
використовували (розкачувати ковбаску, скочувати кулю, сплющувати кулю,
акуратно прикріплювати усі деталі).

Наприкінці заняття всі роботи виставляються на виставку.

Подарунок для мами готовий.


За темою: методичні розробки, презентації та конспекти

Конспект комплексного заняття з ліплення та ознайомлення з природою у другій молодшій групі, тема: «Він на їжачка схожий»

Цілі: Продовжувати навчати дітей виконувати виріб із кількох частин. Закріпити прийоми кругового розкочування, з'єднання частин, нанесення ліній стекою. Вчити дітей створювати закони.

Конспект комплексного заняття з ліплення та ознайомлення з природою у другій молодшій групі.

Тема: «Він на їжачка схожий». Цілі: Продовжувати вчити дітей виконувати виріб з декількох частин. Закріпити прийоми кругового розкочування, з'єднання частин, нанесення ліній стекою.

    Попередня робота:

    1. Малювання сонечка;

    Хід заняття

    1. Організаційна частина.

    Музика поступово вщухає.

    Вихователь

    Воно весь світ обігріває
    І втоми не знає.
    Усміхається у віконце,
    А звати його все…

    Діти: Сонце.

    Вихователь

    Діти

    Вихователь

    Діти(Декілька відповідей дітей).

    Зайчик та Білочка (разом): Привіт, хлопці

    Діти: Доброго дня.

    Зайчик

    Вихователь

    Діти: Допоможемо

    Вихователь

    Діти (Декілька відповідей дітей).

    Вихователь: Ну, тоді в дорогу!

    Фізкультхвилинка

    За сонечком, за сонечком
    Доріжкою луговою
    Ходімо ми всі веселі
    Влітку часом.
    Щебечуть пташки дзвінкі, (Ходьба, руки нагору.)
    Пурхають метелики,
    Жовтіють кульбаби, (Ходьба з поворотом тулуба )
    Синіють волошки.

    Діти та звірятка(разом):

    (Російська народна пісенька)

    Сонечко-відце!
    Виглянь у віконце!
    Твої дітки плачуть,
    По камінчиках скачуть! "Пружинки" на місці.
    Сонечко, нарядись!
    Червоне, здайся! Стрибки на місці.

    Вихователь

    Вихователь

    Діти

    Вихователь: А якого кольору сонечко?

    Діти: Жовтого, червоного

    Вихователь: Правильно, хлопці

    2. Практична частина.

    Вихователь:

    Погляньте: сонечко над нами,
    Над деревами, (Руки підняти вгору, пальці розімкнуті).
    Будинками,
    І над морем, над хвилею, (Намалювати хвилю рукою).
    І трішки наді мною. (Доторкнутися до голови).

    Вихователь

    3. Заключна частина.

    Вихователь

    Діти

    Вихователь

    Діти

    Вихователь

    Вихователь

Перегляд вмісту документа
«Конспект заняття з ліплення в 2 мл гр "Сонечко"»

Заняття у другій молодшій групі з ліплення на тему: "Сонечко"

Цілі:

    Формувати інтересі позитивне ставлення до гри, бажання брати участь у спільній дії, допомагати казковим персонажам;

    Заохочувати дітей доактивному спілкуванню, розвиватиметься;

    Закріплювати знанняпро сонечку (навіщо воно потрібно? яке воно?);

    Вчити передавати образсонечко, удосконалюючи вміння дітей скочувати шматочок пластиліну між долонями, надаючи йому кулі образну форму; вивчати прийому сплющування кульки на горизонтальній поверхні для отримання плоского зображення вихідної форми;

    Вправляти у розкочуванні грудочок пластиліну між долонями прямими рухами обох рук;

    Підтримувати в дітях бажання доводити справу до кінця.

Матеріал:

    декорації казкового лісу, гори, сонечка, хмар;

    лісові звірі: Зайчик та Білочка (ролі виконують діти з підготовчої групи);

    магнітофон;

    щільний картон синього кольору, розмір – А4;

    пластилін жовтого та червоного кольорів;

    серветка для рук;

    дошка для ліплення.

Попередня робота:

    Прогулянки ділянкою дитячого садказ метою спостереження за сонечком (під час прогулянок вихователь вчить дітей вдивлятися у явища, порівнювати їх, бачити загальне та відмінне, питаннями спонукає їх знаходити свої слова та вирази для позначення баченого);

    Читання казки «У сонечка в гостях»;

    Розгляд сонечка на картині, уточнення форми та кольору сонечка;

    Малювання сонечка;

    Розучування пісеньок і потішок про сонечко;

    Відгадування загадок для природних явищ.

Хід заняття

1. Організаційна частина.

Звучить весела музика на мотив російської народної пісеньки «Світи, світи, сонечко». Діти сидять півколом на стільчиках, вихователь перед ними. За спиною вихователя стоять декорації лісу, праворуч від вихователя декорація великої гори та хмаринок.

Музика поступово вщухає.

Вихователь: Діти, послухайте дуже цікаву загадку і скажіть мені, про що в ній йдеться:

Воно весь світ обігріває
І втоми не знає.
Усміхається у віконце,
А звати його все…

Діти: Сонце.

Вихователь: Правильно, це сонечко Прокидається воно раніше за всіх, вмивається з хмарки і піднімається високо в небо, щоб робити «добрі справи». А які «добрі справи» робить сонечко?

Діти: Землю висвітлює, всіх зігріває

Вихователь: Так, хлопці, мабуть, у сонечка багато «добрих справ»: землю обігріти, яскравим світлом висвітлити, та й усіх розбудити своїми лагідними промінчиками. Але іноді, хлопці, буває так, що сонечко не виходить на небо і не дарує нам свого тепла. А як ви вважаєте, чому?

Діти: Хмари сонечко ховають, сонечко хворіє. (Декілька відповідей дітей).

Тоді через ліс з'являються Зайчик і Білочка. Звучить сумна музика, яка поступово вщухає.

Зайчик та Білочка (разом): Привіт, хлопці

Діти: Доброго дня.

Зайчик: Ми з Білочкою прийшли до вас за допомогою Ось уже кілька днів у нашій казці немає сонечка, а без сонечка нам холодно, самотньо та сумно. Діти, допоможіть нам знайти сонечко.

Вихователь: Ну що, хлопці, допоможемо нашим звіряткам з казки знайти сонечко?

Діти: Допоможемо

Вихователь: Тоді нам потрібно вирушити з вами в казку Але перш ніж вирушити, давайте згадаємо, де ж нам сонечко шукати? Де воно мешкає?

Діти: За лісом є велика гора, на великій горі серед хмар і живе сонечко, (Декілька відповідей дітей).

Вихователь: Ну, тоді в дорогу!

Звучить весела музика, діти разом із звірятами йдуть казковим лісом.

Фізкультхвилинка

За сонечком, за сонечком (Ходьба на місці, високо піднімаючи коліна).
Доріжкою луговою
Ходімо ми всі веселі
Влітку часом.
Щебечуть пташки дзвінкі, (Ходьба, руки нагору.)
Пурхають метелики, (Ходьба зі змахами рук вгору-вниз).
Жовтіють кульбаби, (Ходьба з поворотом тулуба праворуч, права рука убік, ліва за спину і повторити навпаки.)
Синіють волошки.

Діти із звірятами підходять до великої гори, нагорі якої багато хмаринок.

Діти та звірятка(разом):

(Російська народна пісенька)

Сонечко-відце!
Виглянь у віконце!
Твої дітки плачуть,
По камінчиках скачуть! "Пружинки" на місці.
Сонечко, нарядись!
Червоне, здайся! Стрибки на місці.

Діти та звірятка звуть сонечко, але воно не з'являється.

Вихователь: Хлопці, сонечко не з'являється, мабуть, йому нездужатися А давайте, поки сонечко хворіє, ми його намалюємо. Можливо, тоді воно розжене хмари і почне всім дарувати своє тепло.

Діти проходять за столи, звірі лишаються біля гори.

Вихователь: А малювати сонечко ми будемо не олівцями і не фарбами, а за допомогою пластиліну Щоб сонечко було схоже на справжнє, пригадаймо, яке воно. На що схоже?

Діти: На м'ячик, на гудзик, на кульку

Вихователь: А якого кольору сонечко?

Діти: Жовтого, червоного

Вихователь: Правильно, хлопці

2. Практична частина.

Вихователь:

1. Потрібно взяти пластилін червоного чи жовтого кольорів на вибір, розділити стекою на дві частини за наміченою лінією. Одну частину покласти між долоньками. Скачувати кульку круговими рухами ліворуч (праворуч ліворуч), натискаючи на неї долонькою.

2. Готову кульку покласти на середину картону і злегка натиснути на неї, розплющити, щоб кулька-сонечко закріпилася на картонці.

3. Відщипнути невеликий шматочок від другої частини, покласти між долоньками та скачати ковбаску прямими рухами обох рук. Промінчик-стовпчик, що вийшов, прикріпити до сонечка і направити його вбік, злегка притиснути до картинки по всій довжині промінчика. Так само зробити інші промінчики.

Розминка для рук під час роботи

Погляньте: сонечко над нами, (Намалювати рукою над головою півколо (маховий рух)).
Над деревами, (Руки підняти вгору, пальці розімкнуті).
Будинками, (Руки складені над головою будиночком).
І над морем, над хвилею, (Намалювати хвилю рукою).
І трішки наді мною. (Доторкнутися до голови).

Діти закінчують роботу, у цей час з-за хмар з'являється сонечко. Звірі стрибають від радості. Звучить весела музика.

Вихователь: Хлопці, от і сонечко, розігнавши хмарки, випливло на небо У нас вийшло допомогти звіряткам.

Вихователь звертає увагу дітей на сонечко, що з'явилося. Діти радіють. Зайчик та Білочка дякують дітям за допомогу.

3. Заключна частина.

Вихователь: Сьогодні у нас з вами було дуже цікаве заняття А пригадаймо, що ми робили на занятті?

Діти: Відгадували загадку, ходили з Білочкою та Зайчиком до сонечка, звали сонечко, ліпили сонечко, (Кілька відповідей дітей)

Вихователь: А що вам найбільше сподобалося?

Діти: Коли сонечко з'явилося, коли ліпили сонечко

Вихователь: Хлопці, а давайте порадіємо сонечку і пограємося в гру

Рухлива гра «Сонечко та хмарка»

Під музику на слова вихователя «Світить сонечко» діти бігають, граються, грають; на слово «хмарка» - діти сідають на свої стільці.

Вихователь: На цьому наше заняття закінчено, можете відпочивати

Конспект заняття ліплення молодша група "Квітка для мами" Програмний зміст. -Продовжувати вчити дітей відламувати грудочки пластиліну від великого шматка. -Закріпити вміння розкочувати грудочку пластиліну круговими рухами долонь, сплющувати грудочку пластиліну, придушуючи його до спеціально підготовленої основи. - Розвивати естетичне сприйняття. -Виховувати уважне ставлення до близької людини – мами, бажання радувати близьких. Хід Художнє слово У березні, першого числа, починається весна. Мамин день – восьме березня – Відзначає вся країна! Ось які наші мами! Ми завжди пишаємося вами, Розумними та милими, Добрими, гарними! Скоро мамин свято, мою маму звуть Надія, а як звати твою маму Віталя? - А мами вас радують? -А як мама може порадувати тебе Артем? - А ви хочете порадувати своїх мам? -Так давайте приготуємо для наших мам подарунок. - Що б ви подарували коханій матусі? (Вислухати запропоновані варіанти дітей) – Я пропоную подарувати нашим мамам квіти, які ми зараз зробимо своїми руками. Подивіться, яку гарну квітку я зробила для мами. Вам подобається? Розгляд зразка. -Це серединка, а це пелюстки. - Повтори ... що це? (Виховник показує серединку). А це що у квіточки? - Якого кольору серединка? (жовтого) -А пелюстки? (Білі). -Скільки серединок? (Одна) - Скільки пелюсток (багато) - А це стебло та лист. Повторіть ..... - Якого кольору стебло та лист? - Ви хочете зробити таку ж красиву квітку для матусі? Але спочатку я пропоную Вам підготувати наші руки. Пальчикова гра "Квіти". Наші червоні квітки (стисніть долоні у кулаки) Розправляють пелюстки. (Розтисніть кулаки) Вітерець трохи дихає, (подуйте на пальці) Пелюстки колише. (Поворухніть пальцями) Наші червоні квітки Закривають пелюстки. (Стисніть долоні в кулаки) Головою хитають, (похитайте кулаками) Тихо засинають. (Нахиліть кулаки) Показ прийомів ліплення - Подивіться і уважно слухайте, як я ліпитиму квітку для мами. Беру пластилін жовтого кольору, відламую від великого шматка маленький шматочок, кладу його на долоню, притискаю іншою рукою і розкочую пластилін між долонями круговими рухами, трохи придавлюючи його, щоб вийшла кулька. Потім готову кульку прикладаю на картонну заготовку і пальчиком придавлюю її. Серединка квітки готова.

Як ви вважаєте, що треба ліпити далі? -Молодці, правильно ліпити пелюстки. Беру пластилін білого кольору, Відламую від великого шматка маленький шматочок, кладу його на долоню притискаю іншою рукою і розкочую грудочку між долонями прямими рухами, трохи придавлюючи його, щоб вийшла «ковбаска».

Потім готову ковбаску прикладаю на картонну заготовку і пальчиком придавлюю її. Пелюстка квітки готовий. Так само роблю такі пелюстки. Вибирайте, якого кольору у вас буде квітка. Наприклад, серединка жовта, пелюстки можуть бути різні (білі, червоні, сині) стебло та листочки зелені. - Серединка готова, пелюстки готові, чого ще не вистачає біля квітки? (стебла та листів)? - Абсолютно вірно ліпитиму стебло. Беру пластилін зеленого кольору, відламую від великого шматка маленький шматочок, кладу його на долоню, притискаю іншою рукою і катаю пластилін між долонями трохи придавлюючи його, щоб вийшла «ковбаска». Потім готову ковбаску прикладаю на картонну заготовку і пальчиком придавлюю її. Стебло квітки готове. Так само роблю аркуш. -От і готова моя квітка! -Який він гарний! Я думаю, що моя мама буде дуже рада такому подарунку. Самостійна робота (індивідуальна допомога, при необхідності) Вибирайте, якого кольору у вас буде квітка. Наприклад, серединка жовта, пелюстки можуть бути різні (білі, червоні, сині) стебло та листочки зелені. Починайте роботу. Який свято буде зовсім скоро? – Який подарунок ви приготували для своїх мам? - Якого кольору пелюстки у ваших кольорів? - Чи сподобалося вам робити для матусі подарунок? - Молодці, хлопці. У вас вийшло дуже красиві квітия думаю ваші мами будуть дуже раді. -Що б Ви виправили? - Молодці хлопці, я думаю, Ваші мами будуть раді.

Схожі статті

2022 р. videointercoms.ru. Майстер на усі руки - Побутова техніка. Висвітлення. Металобробка. Ножі Електрика.